Pěstování aksamitníku
Aksamitník je nenáročná letnička. Je odolná proti škůdcům, netrpí chorobami. Navíc kvete až do prvních mrazíků, tedy celé vegetační období.
Jak pěstovat aksamitník
Pěstování je jednoduché, aksamitník si můžeme vysévat sami doma nebo zakoupit již vypěstované rostliny. Vyséváme buď do misek (sadbovačů) nebo přímo na stanoviště. Rané odrůdy aksamitníku vykvétají brzy na jaře. Klasické odrůdy kvetou o něco později, semínka jsou ovšem levnější.
Na venkovní záhony se nejlépe hodí aksamitník rozkladitý. Existují různé odrůdy, např. plnokvěté, dvoubarevné, s různou velikostí květů. Standartní výška této letničky je kolem 25 cm, vysoké kultivary mají pak 60 cm. Pro suchá místa je vhodný aksamitník jemnolistý, který vytváří množství drobných květů o velikosti 2 až 3 cm. Květy jsou od jasně žluté, přes oranžovou až po tmavě červenou.
Další odrůdou jsou velkokvěté aksamitníky – aksamitník vzpřímený. Rostliny jsou náročnější na podmínky, i odkvetlé květy je nutné odstraňovat, aby se znovu vytvářela nová poupata.
- Jak pěstovat zeleninu na balkóně Pokud se chcete zapojit do pěstování zeleniny, ale nemáte k dispozici velkou zahradu, balkón může být ideální alternativou. Pěstování zeleniny na balkóně je snadné a zábavné, a zároveň může významně přispět k vaší vlastní udržitelnosti a zdravému životnímu stylu. V tomto článku vám přinášíme tipy pro začátečníky, jak úspěšně pěstovat..
- Pěstování lilií v květináčích Pěstování lilií v květináčích je velmi oblíbené, protože má celou řadu výhod. Takto pěstované lilie mohou kvést kdykoliv během roku, záleží, kdy je vysadíme. Pro výsadbu použijeme kvalitní zahradní substrát. Květináč by měl být co nejvyšší. Na jeho dno dáme vrstvu substrátu, pak uložíme cibuli a zasypeme substrátem až do vrchu...
- Aby petúnie kvetly celé léto Petúnie jsou typické okenní a balkónové květiny, kvetoucí po celé letní období až do podzimu. Nejbohatěji kvetou odrůdy s menšími jednoduchými květy. Odrůdy s vyšším růstem a velkými plnými květy jsou velmi elegantní, avšak hůře snášejí vítr a déšť. Petúnie nejlépe prospívají na plném výsluní, jsou ale značně citlivé na přeschnutí zeminy..
- Muškáty a fuchsie v únoru Péče o muškáty v únoru Pokud nechceme pěstovat nové muškáty z řízků, můžeme použít staré muškáty z předešlého roku. Muškáty (Pelargonium), které jsme nechali přezimovat na suchém místě, koncem února seřízneme a dáme jim novou zeminu. Aby z muškátů byly opět hustě rozvětvené keříky, každý výhon seřízneme na třetinu délky. Přitom dbáme na..