Co nabídnout ptákům v krmítku?V období zimních mrazů, kdy ptákům chybějí přirozené zdroje potravy, bychom na ně měli myslet a přilepšit jim. Co jim můžeme bez obav nabídnout?

Hmyzožravým ptákům (sýkory, brhlíci) vyhovuje tuková směs. Šoupálkům, mlynaříkům, střízlíkům a králíčkům se zavděčíme tukovým žírem. Skládá se z hovězího nebo strojového loje, drcených slunečnicových a jiných semen, semen máku, mletých ořechů a strouhanky, máku a ovesných vloček. Směsí máčíme jehličnaté větvičky, šišky nebo jí plníme nejrůznější druhy krmítek (kelímky, květináče, které zavěšujeme jako zvonek).

Co nabídnout ptákům v krmítku?

Co nabídnout ptákům v krmítku?

Kosům, kvíčalám a brkoslavům zase určitě chutnají bobule ptačího zobu, kaliny, černého bezu, jeřabin, plody hrušek a jablek (čerstvé nebo sušené).

Vrabcům a hrdličkám zahradním lze nabídnout oves, pšenici nebo strouhanku, slunečnicová semínka. Z naší vlastní kuchyně můžeme použít kromě strouhanky i vařené brambory, kousky masa (ne syrové), na plátky nakrájený lůj, vnitřní sádlo nebo stoprocentní tuk a chemicky neošetřená semena.


  • Jaké práce je možné dělat na zahradě, když prší nebo je mokro Pokud máte zahradu, určitě víte, že počasí není vždy příznivé pro práci venku. Deštivé dny a mokré podmínky mohou bránit v péči o zahradu, ale to neznamená, že se tam nedá nic dělat. V tomto článku vám nabídneme několik tipů, jak můžete využít deštivé dny nebo vlhké podmínky pro práci..
  • Využití malé zahradní plochy pro pěstování Většina zahrádkářů nemá k dispozici příliš velkou plochu, a proto by mělo být její využití o to intenzivnější. Všude, kde se to dá zařídit, se na záhonech pěstuje předplodina, hlavní plodina a ještě následná plodina. Hlavní plodina poskytuje určující sklizeň roku a zabírá půdu po většinu doby, např. rajčata nebo okurky...
  • Zahradní nůžky Zahradní nůžky potřebujeme jak v okrasné zahradě, tak užitkové. Používají se v ovocných sadech, u zeleniny, bylinek, květin, stříhání keřů, atd. Ostří u zahradních nůžek Ostří zahradních nůžek musí být vyrobeno z nejlepší oceli, aby se netupilo a bylo stále velmi ostré. Nůžky nesmí vytvářet zhmožděné rány, ale čistý ostrý řez. Nezáleží přitom..
  • Jaký je rozdíl mezi ředkvičkou a ředkví Společnými znaky pro ředkvičku a ředkev jsou štiplavá chuť, nízký obsah kalorií, přírodní antibiotikum a vysoký obsah vitamínu C. Ve stravování je využíváme jako rychlou svačinu nebo do salátů. Ředkvičky se využívají jako první jarní zelenina k detoxikaci organizmu po zimě. Ředkvička Ředkvička má většinou kulovitý tvar, velikost cca 3 cm..