Échmea (Aechmea fasciata) – pěstování a péče



Échmea je broméliovitá rostlina, kterou můžeme pěstovat v nádobě, přestože v přírodě roste epifytně. Zasadíme ji do lehké směsi rašeliny a listovky. Échmea patří k snadno pěstovatelným broméliím.

Jak kvete Échmea

Velké, tuhé, sytě zelené listy jsou pokryté voskovými šupinkami a dávají rostlině šedozelený vzhled. Ze středu růžice vyrůstá velmi atraktivní růžové květenství. Mezi růžovými listeny se objevují drobné, fialově zbarvené květy. Échmea kvete zpravidla během letního období, ale dobu květu můžeme podobně jako u většiny broméliovitých rostlin načasovat. Mateřská rostlina po odkvětu odumírá stejně, jako je tomu v celé čeledi.

Échmea - pokojová roslina

Échmea – pokojová roslina

Zalévání Échmei

Dobře snáší suché ovzduší moderních bytů, slunce ale i polostín. Optimální je běžná pokojová teplota a střední zálivka. V létě zaléváme přímo do trychtýře. Několikrát za rok vodu z trychtýře vylijeme, trychtýř důkladně vypláchneme a doplníme vodou. Tímto opatřením zabráníme hnilobám.





  • Pěstování šáchoru (Cyperus alternifolius) Šáchor má dlouhé, kulaté a zelené stonky, které nesou úzké listy v deštníkovitém tvaru. Stonky jsou pevné a dosahují výšky člověka. Pěstování šáchoru Aby rostlina dobře rostla, musíme ji vysadit do prostorné a vodotěsné nádoby s dobrou směsí zemin. Do nádoby dejte tolik vody, aby byl povrch zeminy pod hladinou vody. Kam..
  • Umístění a přihnojování bonsají Kam umístit venkovní a pokojové bonsaje Přes zimní období umisťujeme venkovní bonsaje do skleníků, pařenišť nebo světlých sklepů. Pokojovým bonsajím se daří na oknech směřujících na východ, jihovýchod nebo jih. Okna směřující na západ jsou méně vhodná – rostliny v nich trpí velkým úpalem. Nemáme-li tedy jinou možnost umístění, bonsaje musíme..
  • Difenbachie (Diffenbachia) Pěstování difenbachie Velmi oblíbené rostliny z čeledi áronovitých, které se objevují v našich bytech, jsou různé kultivary difenbachií, které mají listy zelené se žlutými nebo bílými skvrnami nebo smetanově zbarvené listy se zeleným okrajem. Difenbachie se pěstuje poměrně snadno, a když doroste do velkých rozměrů, kdy se nám již nevejde..
  • Pěstování begónií Zalévání begónií Kořenový bal u begónií nesmí nikdy vyschnout! Rostlina by také neměla stát ve vodě. Zaléváme dostatečně, ale až v okamžiku, kdy povrch půdy začíná vysychat. K zalévání používáme vždy měkkou, vlažnou vodu. Begónie nesnášejí vápník. Při vysoké vzdušné vlhkosti může být begónie napadena padlím. Kvetení begónií Aby begónie..