Clerodendrum thomsoniae – pokojová květina



Clerodendrum thomsoniae (Klerodendron)

Jako kvetoucí pokojovka výborně prospívá Clerodendrum thomsoniae (Klerodendron), která má dlouhé a slabé výhonky.

Výhonky můžeme nechat volně viset, nebo je vyvázat na vzpřímenou oporu. List má výraznou žilnatinu. U mladých rostlinek stonky zaštípneme.

Clerodendrum thomsoniae – pokojová květina

Clerodendrum thomsoniae – pokojová květina

Pěstování Clerodendrum thomsoniae

Klerodendron může mít stonky až 2,5 m dlouhé, jeho popínavý růst vynikne dobře v zimní zahradě. Pravidelným zimním řezem však lze rostlinu udržet v keřovém tvaru a lze ji pěstovat i v zavěšených nádobách. Rozkvétá během léta. V době květu potřebuje rostlina vyšší vzdušnou vlhkost, dobré osvětlení a teplo, v zimě zase potřebuje odpočinek na chladném místě a omezenou zálivku.






  • Přesazování pokojových rostlin Nejlepší dobou pro přesazování pokojových rostlin je březen. Kdy přesazujeme pokojové rostliny? Pokojové rostliny přesazujeme v okamžiku, kdy je květináč plný kořenů a je tak již nedostatečný. Poznáme to tak, že kořeny nadzvedávají půdu. Jak velký květináč zvolit? Při přesazování volíme květináč cca o 2 až 3 cm větší, než je..
  • Opěrné konstrukce do květináčů Všechny rostliny, které mají slabé stonky, vysoké odrůdy nebo rostliny s těžkými květy, případně mladé keře pěstované v nádobách u zdí, potřebují nějakou oporu. Musíme myslet na to, že by opora neměla esteticky poškodit rostlinu a že květina zakryje opěrný systém dobře jen tehdy, jestliže ho zasadíme ještě k docela malé rostlině. Je..
  • Filodendron (Philodendron) Pěstování filodendronu Filodendron je další velmi oblíbenou áronovitou rostlinou, která v našich bytech zdomácněla. Filodendron tvoří poměrně mohutnou listovou růžici. Z listů musíme, stejně jako u všech velkolistých pokojovek, utírat prach. Filodendrony zaléváme vodou, která má pokojovou teplotu, občas přihnojíme.   Podobné články: Pokojové květiny v zimě Orchideje – jak pěstovat tyto..
  • Prach na pokojových květinách Jemný prach se u pokojových květin usazuje v pórech listů a znesnadňuje rostlinám dýchání. Květinám s velkými listy, jako jsou fíkusy, filodendrony nebo dieffenbachie, proto občas otřeme listy z obou stran jemným hadříkem. U drobnolistých rostlin je to složitější, zejména u druhů, které mají jemné chloupky, jako např. africké fialky. Můžeme je buďto..