Clerodendrum thomsoniae – pokojová květina
Clerodendrum thomsoniae (Klerodendron)
Jako kvetoucí pokojovka výborně prospívá Clerodendrum thomsoniae (Klerodendron), která má dlouhé a slabé výhonky.
Výhonky můžeme nechat volně viset, nebo je vyvázat na vzpřímenou oporu. List má výraznou žilnatinu. U mladých rostlinek stonky zaštípneme.

Clerodendrum thomsoniae – pokojová květina
Pěstování Clerodendrum thomsoniae
Klerodendron může mít stonky až 2,5 m dlouhé, jeho popínavý růst vynikne dobře v zimní zahradě. Pravidelným zimním řezem však lze rostlinu udržet v keřovém tvaru a lze ji pěstovat i v zavěšených nádobách. Rozkvétá během léta. V době květu potřebuje rostlina vyšší vzdušnou vlhkost, dobré osvětlení a teplo, v zimě zase potřebuje odpočinek na chladném místě a omezenou zálivku.
- Jak pěstovat pokojovou begónii? Begónie je bohatě kvetoucí pokojová rostlina, která byla vyšlechtěn hybridním křížením dvou různých druhů begónií. Květenství jsou na dlouhých stopkách a mohou být v barvách bílé, růžové, žluté, oranžové nebo sytě karmínové. Můžou nás odměňovat květy po celý rok. Podmínky pro pěstování Pro správný růst potřebuje begónie dostatek slunečního světla, ale..
- Postup při pěstování hvězdníku Jak sázet cibuli hvězdníku Rašící cibuli hvězdníku sázíme do květináče většího asi o 3 cm než cibule tak, aby nad povrchem zeminy vyčnívala z jedné třetiny až poloviny. Hvězdník pěstujeme v lehké směsi kompostu, drnovky a listovky s přídavkem písku. Přesazování hvězdníku Rostlinu během růstu nepřesazujeme. Při správném pěstování léty zvětšuje cibuli, proto..
- Lopatkovec (Spathiphyllum) Lopatkovec neboli toulcovka pochází z tropických oblastí Střední a Jižní Ameriky. Nejznámějším druhem je Spathiphyllum wallisii, která je vysoká asi 30 cm. Je výjimečná tím, že dokáže absorbovat formaldehyd, aceton a benzol. Lopatkovec má bílou až žlutou palici květu, který je kryt bílým toulcem. Listy jsou lesklé tmavozelené s dlouhými řapíky. Květ..
- Pěstování begónií Zalévání begónií Kořenový bal u begónií nesmí nikdy vyschnout! Rostlina by také neměla stát ve vodě. Zaléváme dostatečně, ale až v okamžiku, kdy povrch půdy začíná vysychat. K zalévání používáme vždy měkkou, vlažnou vodu. Begónie nesnášejí vápník. Při vysoké vzdušné vlhkosti může být begónie napadena padlím. Kvetení begónií Aby begónie..