Clerodendrum thomsoniae – pokojová květinaClerodendrum thomsoniae (Klerodendron)

Jako kvetoucí pokojovka výborně prospívá Clerodendrum thomsoniae (Klerodendron), která má dlouhé a slabé výhonky.

Výhonky můžeme nechat volně viset, nebo je vyvázat na vzpřímenou oporu. List má výraznou žilnatinu. U mladých rostlinek stonky zaštípneme.

Clerodendrum thomsoniae – pokojová květina

Clerodendrum thomsoniae – pokojová květina

Pěstování Clerodendrum thomsoniae

Klerodendron může mít stonky až 2,5 m dlouhé, jeho popínavý růst vynikne dobře v zimní zahradě. Pravidelným zimním řezem však lze rostlinu udržet v keřovém tvaru a lze ji pěstovat i v zavěšených nádobách. Rozkvétá během léta. V době květu potřebuje rostlina vyšší vzdušnou vlhkost, dobré osvětlení a teplo, v zimě zase potřebuje odpočinek na chladném místě a omezenou zálivku.


  • Tvarování a řez bonsají Tvarování bonsají Nikdy stromy neformujeme do nahodilých nebo nepřirozených forem. Existují různé typy miniaturizace, odpovídající pozorování tvarů stromů v přírodě, v různých situacích, na různých stanovištích. Můžeme tudíž vypěstovat strom vzpřímený, kaskádu nebo polokaskádu, kořenový strom, strom v kameni, na kameni lze vysázet i lesní krajinku a strom. Je třeba se dobře seznámit..
  • Hypoestes fyllostachia – barevná ozdoba bytu Tato pokojová květina patří mezi ozdoby interiéru, i když nekvete. Je krásná svými listy. Hypoestes fyllostachia je drobná pokojová rostlina, která pochází z Madagaskaru. Má tmavozelené listy, které jsou ještě jakoby postříkané jinou barvou. Původní druh má také skvrnité listy, ale pečlivým výběrem byly získány zvlášť pěkně vybarvené kultivary se skvrnami..
  • Monstera (Monstera deliciosa) Pěstování monstery Monstera patří k oblíbeným pokojovým evergreenům. Jedná se o liánovitou rostlinu, kterou zpravidla tvoří starší, hluboce vykrajované listy nebo listy s oválnými otvory. Monstera velmi dobře snáší polostín a suchý vzduch. V našich bytech vykvétá zřídka, ale ve své domovině tvoří chutné plody.   Podobné články: Pěstování pokojových květin v zimě..
  • Difenbachie (Diffenbachia) Pěstování difenbachie Velmi oblíbené rostliny z čeledi áronovitých, které se objevují v našich bytech, jsou různé kultivary difenbachií, které mají listy zelené se žlutými nebo bílými skvrnami nebo smetanově zbarvené listy se zeleným okrajem. Difenbachie se pěstuje poměrně snadno, a když doroste do velkých rozměrů, kdy se nám již nevejde..