Pokojová rostlina Soleirolia soleirolii neboli Domácí štěstí, ŠtěstíčkoDomácí štěstí neboli Štěstíčko je rostlina s velmi malými lístky na tenkých stoncích.

Pěstování Štěstíčka

V květináči pokrývá zeminu a plazí se přes okraj dolů. Pochází z Korsiky. V domě nejlépe roste v chladnější místnosti, například v ložnici. Při vyšší vzdušné vlhkosti rychleji roste, ale dobře snese i suchý vzduch.

Soleirolia soleirolii neboli Domácí štěstí, Štěstíčko

Soleirolia soleirolii neboli Domácí štěstí, Štěstíčko

Ani v ostatním není tato pokojová rostlina nijak náročná. Nesnese však vyschnutí zeminy a ostré polední slunce. Čím je stanoviště světlejší, tím častější musí být zálivka.

Původní druh má zelené listy a vzniklé odrůdy se liší vybarvením listů, např. šedozelené nebo zlatozelené.


  • Vrísea (Vriesea) – broméliovitá rostlina Pěstování Vrísei Vrísea je méně známá broméliovitá rostlina. Jak kvete Vrísea Z růžice listů vyrůstá atraktivně zbarvené klasovité květenství, které může mít výšku několika decimetrů. Květy mohou být žluté, červené, nachové nebo zelené. Čnějí z křiklavě červeně nebo bílé zbarvených listenů. Kvetoucí rostlina potřebuje světlé a teplé stanoviště, které je chráněné před..
  • Květina kala – pěstování a péče Kala dříve nesměla chybět snad v žádné svatební kytici. Kala se také pěstovala jako pokojová květina. Označení kala je vžité české jméno této rostliny. Správný název je Zantedeschia. Kala je cibulnatá rostlina, která nesnáší mráz, a proto nemůže přes zimu zůstat venku. Jak pěstovat kalu Pěstování kaly není obtížné. Rostlinám musíme..
  • Hvězdník není amarylis V posledních letech se u nás často pěstuje cibulová pokojová rostlina s úzkými řemenovitými listy a obrovskými květy. Obecně lidé říkají, že pěstují amarylis. Ve skutečnosti ale nejde o amarylis neboli zornici, ale o hvězdník. Jak vypadá pravá amarilis Pravá amarylis pochází z Jižní Afriky. Řemenovité listy vyrůstají současně s květním stvolem. Tím se..
  • Vánoční hvězda – Poinsécie Vánoční hvězda je velmi populární rostlina. Nejzajímavější nejsou její květy, ale barevné horní listy. Listy jsou nejčastěji sytě červené, ale můžou být i růžové, krémové nebo bílé. Několik tipů pro správné pěstování vánoční hvězdy: Než vánoční hvězdu koupíte, je dobré ji pořádně prohlédnout a zjistit, zda je hustě olistěná a..