Pokojová rostlina Soleirolia soleirolii neboli Domácí štěstí, Štěstíčko
Domácí štěstí neboli Štěstíčko je rostlina s velmi malými lístky na tenkých stoncích.
Pěstování Štěstíčka
V květináči pokrývá zeminu a plazí se přes okraj dolů. Pochází z Korsiky. V domě nejlépe roste v chladnější místnosti, například v ložnici. Při vyšší vzdušné vlhkosti rychleji roste, ale dobře snese i suchý vzduch.
Ani v ostatním není tato pokojová rostlina nijak náročná. Nesnese však vyschnutí zeminy a ostré polední slunce. Čím je stanoviště světlejší, tím častější musí být zálivka.
Původní druh má zelené listy a vzniklé odrůdy se liší vybarvením listů, např. šedozelené nebo zlatozelené.
- Tilandsie (Tillandsia) – broméliovitá rostlina Pěstování Tilandsie Tilandsie jsou broméliovité rostliny, které jsou bohaté na rozmanité druhy. Na svém původním stanovišti tyto rostliny rostou na skalách, v korunách stromů a dalších místech bez substrátu. Můžou se objevovat i na zcela nepřírodních materiálech, jakými jsou např. dráty elektrického vedení. Některé druhy Tilandsie sice lze pěstovat v květináči, ale..
- Opěrné konstrukce do květináčů Všechny rostliny, které mají slabé stonky, vysoké odrůdy nebo rostliny s těžkými květy, případně mladé keře pěstované v nádobách u zdí, potřebují nějakou oporu. Musíme myslet na to, že by opora neměla esteticky poškodit rostlinu a že květina zakryje opěrný systém dobře jen tehdy, jestliže ho zasadíme ještě k docela malé rostlině. Je..
- Begonie okrasné listem Begonie byly dříve označovány jako kysaly. Jsou to tradiční pokojové rostliny, které pěstovaly již naše prababičky. Jsou to poměrné odolné a vděčné rostliny. Pokojové begonie jsou okrasné zejména listem, květy od nich neočekáváme. Pokud begonie vykvetou, je to známka toho, že je rostlina v dobré kondici. Listové begonie pěstujeme především pro..
- Pokojové květiny v zimě Zalévání pokojových květin Většina pokojových květin v zimních měsících odpočívá – utlumí svoje životní procesy, aby co nejlépe přečkaly dny s minimem slunečního svitu. Zaléváme mírně. Květiny, které přezimují v chladu, zaléváme až po vyschnutí vrchní vrstvy substrátu. Květiny v teplých místnostech zaléváme více, podle potřeby. Pro zálivku používáme odstátou..