Hlávková kapusta – praskání hlávek
Proč praskají hlávky u kapusty
Hlávková kapusta je nutričně hodnotná zelenina. Pokud praskají hlávky, pak je to proto, že jsme pěstovali ranou odrůdu, která byla pozdě sklizena.
Jinak není kapusta příliš náročná, jen potřebuje vydatnou zálivku, a to především v období po výsadbě a na počátku tvorby hlávek. Nedostatek vláhy se může projevit ve zbrždění růstu, shazování spodních listů a silnějším ojínění rostlin.
- Problémy při pěstování salátu v zahradě nebo v pařeništi Salát je oblíbenou plodinou pro pěstování v zahradách i pařeništích. Je oblíbený pro svoji svěží chuť a bohatou výživou. Nicméně, jako u každé plodiny, mohou se i při pěstování salátu vyskytnout určité výzvy a problémy. Problémy s půdou Kvalita půdy hraje klíčovou roli při pěstování salátu. Příliš těžká nebo jílovitá..
- Pěstování brokolice Brokolice (Brassica oleracea var. italica) je oblíbenou zeleninou v mnoha kuchyních po celém světě, díky své výrazné chuti, vysoké nutriční hodnotě a přínosům pro zdraví. Pěstování brokolice může být pro zahrádkáře nejen zajímavou výzvou, ale také způsobem, jak si zajistit čerstvou a chutnou zeleninu přímo z vlastní zahrady. Jak brokolici..
- Problémy při pěstování mrkve v zahradě Mrkev, s její sladkou chutí a bohatou výživou, je oblíbenou zeleninou, která se často pěstuje v našich zahradách. Nicméně, pěstování mrkve může přinést své vlastní výzvy a problémy. Zde se podíváme na některé běžné problémy, se kterými se můžete setkat při pěstování mrkve a jak s nimi účinně zápasit. Špatná půda..
- Pěstování skleníkových okurek Větrání ve skleníku Při pěstování skleníkových okurek bychom měli omezit větrání na nejmenší možnou míru. Větráme teprve při teplotách nad 28 °C. Přitom mějte na paměti, že každé vyvětrání má za následek pokles vzdušné vlhkosti a nízká vzdušná vlhkost zase podporuje výskyt svilušek. Po vyvětrání je bezpodmínečně nutné vyrovnat ztrátu..