Jak uchovat sklizené peckoviny



Uložení ovoce do kopřiv

Sklizeným švestkám, rynglím nebo broskvím prospěje kopřivové lože. Jestliže jsme sklidili tento druh ovoce, uložíme ho do kopřiv (dvoudomých nebo žahavých). Ovoce správně dozraje. Pracujeme v rukavicích!

Uskladnění švestek a blumů

Švestky a blumy udržíme čerstvé tři až čtyři měsíce, ale nesmí k nim vzduch. Plody určené pro uskladnění sklidíme za suchého počasí a dbáme na to, abychom je utrhli i se stopkami. Několik dnů je necháme na vzdušném místě, aby se ovoce odpařilo. Do pevné nádoby s pšeničnou moukou navrstvíme ovoce tak, aby se jednotlivé plody navzájem nedotýkaly, a pak nádobu uzavřeme.

Uskladnění švestek

Uskladnění švestek

Ovoce na spotřebu odebíráme po částech. Před použitím mouku z plodů omyjeme a na okamžik je podržíme v sítu nad hrncem s vařící vodou, aby je lehce přešla pára. Pak chutnají jako čerstvě utržené.






  • 10 druhů nejsladšího ovoce Existuje mnoho druhů ovoce, které jsou proslulé svou přirozenou sladkostí a chutí. Následující článek vám přináší seznam 10 nejsladších druhů ovoce, které potěší vaše chuťové pohárky. Mango (Mangifera indica) Mango je vynikající exotické ovoce, které je známé svou intenzivní sladkostí a šťavnatostí. Existuje mnoho odrůd, které nabízejí různé odstíny chuti..
  • Zakládáme ovocnou zahradu Než se rozhodneme založit ovocnou zahradu, měli bychom si rozmyslet, pro kolik osob budeme ovoce pěstovat, zda budeme chtít zajistit celoroční spotřebu nebo pokrýt jen část. Dále uvážíme, zda máme kde ovoce dlouhodobě uschovat tak, aby vydrželo zimní podmínky. V neposlední řadě také zvážíme, zda budeme stačit na každoroční údržbu vzrostlých..
  • Kupujeme ovocné stromky Jak poznáme kvalitní sazenice Sazenice nakupujeme přímo v ovocných školkách. Tam mají vyorané sazenice založené v zemi, takže kořeny nevysychají, jak tomu bývá na tržištích nebo v některých zahrádkářských prodejnách. Kořeny by měly být přikryté alespoň rašelinou, pilinami nebo vlhkým hadrem. Každá sazenice má být opatřena visačkou, na které je uvedena odrůda, podnož..
  • Aronie černá Aronie černá je botanicky příbuzná s jeřábem moravským. Aronii se říká také jeřáb černý. Pěstuje se jako keř dorůstající výšky až 2 metry nebo jako stromek s 1 až 1,5 metrů vysokým kmínkem. Plody aronie Černé plody aronie obsahují mnoho vitamínů. Zvláště cenný je vitamín P (rutin), který přispívá k zachování pružnosti cév,..