Ovocné stromy a zelené hnojení
Sázení zeleného hnojení pod ovocné stromy
Zelené hnojení můžeme praktikovat i pod ovocnými stromy.
Zejména se v takovém prostředí uplatní peluška (hrách rolní), vikev, hořčice bílá, pohanka, svazenka, jetel plazivý – bílý, jílek mnohokvětý – italský, jílek jednoletý. Rostliny zaryjeme do půdy až na jaře, přes zimu totiž jejich porost ochraňuje půdu před větším promrznutím a pomáhá lépe zadržovat sníh – tedy žádoucí vláhu.
Kdy není vhodné pěstovat zelené hnojení
Pěstování rostlin na zelené hnojení se nedoporučuje v oblastech s nižšími celoročními srážkami než 500 mm a neaplikujeme je v mladých ovocných výsadbách.
- Lípa malolistá (Tilia cordata), též zvaná lípa srdčitá Lípa je hojně pěstovaný strom rostoucí v celé Evropě. Lípa je označována za národní strom Čechů. Lípa je listnatý strom s kulovitou korunou, která se postupně stává širší a rozložitější. Dosahuje výšky až 30 metrů a může mít průměr kmene kolem 1 metru. Listy jsou srdčitého tvaru a mají jemně pilovité..
- Jak zlikvidovat pařez na zahradě Likvidace pařezu na zahradě může být poměrně náročná a zdlouhavá úloha. Můžeme zkusit několik metod. Použití chemického postřiku na pařezy Na trhu jsou k dispozici chemické postřiky, které mohou být použity k odstranění pařezů. Tyto postřiky obsahují chemikálie, které ničí kořeny a rozkládají dřevo. Je důležité dodržovat pokyny výrobce a..
- Meruňky – moniliový úžeh květů, tzv. spála Co je monilióza? Moniliový úžeh květů je houbová choroba. Projevuje se usycháním větví meruněk. Napadené květy hnědnou, zasychají a zůstávají na stromě. Nejedná se o důsledek mrazů. Monilióza napadá také plody, které hnijí a vytvářejí se na nich kruhy šedých výtrusnic, které jsou zdrojem další infekce. Co dělat při napadení..
- Okrasné dřeviny na podzim – různé tvary plodů Některé dřeviny mají plody zajímavé svým tvarem. Například katalpa vytváří až 35 cm dlouhé úzké cigárovité tobolky, které působí v korunách stromů dekorativně zvláště po opadu listí. Svitel má bělavé tobolky srdíčkovitého tvaru. Křídlatec má okrouhlé penízkovité nažky podobné plodům jilmu. Klasické červené bobulky má např. jeřáb obecný, tis obecný nebo skalník. Škumpa..