Praktické rady pro uskladnění ovoce a zeleninyJak skladovat ovoce a zeleninu

Ovoce a zeleninu nikdy neskladujeme ve stejném prostoru. Mohlo by dojít k tomu, že některé druhy nežádoucím způsobem ovlivní chuť a vůni druhů jiných. Jestliže jsme uložili společně např. jablka a brambory, může se zvýšit klíčivost brambor.

Brzy opadané ovoce

Ovoce, které příliš brzy opadá a nedá se zužitkovat, sebereme a zakopeme nejméně do hloubky jednoho metru. Takovým způsobem zaručeně zničíme všechna vajíčka škůdců, která se pravděpodobně ve spadlých plodech vyskytovala.

Opadané ovoce

Opadané ovoce


  • Jak chránit jabloně před škůdci Jabloně jsou oblíbenou ovocnou dřevinou, kterou může ohrožovat mnoho druhů škůdců, jako jsou například mšice, molice, nebo housenky. Zde jsou některé tipy, jak chránit své jabloně a udržet je zdravé a plodné. Preventivní ochrana stromů před škůdci Pravidelně kontrolujte své jabloně. Prohlédněte si listy, větve, kmen a kořeny, abyste zjistili,..
  • TOP ovoce pro pěstování za zahrádkách Při pěstování ovoce na zahradách bereme do úvahy velikost pozemku a také naše možnosti případné konzumace a zpracování. Ovoce, které vypěstujeme je potřeba většinou rychle zpracovat nebo uskladnit na později, aby naše práce měla smysl. Ovoce pro pěstování na zahrádkách Z drobného ovoce má smysl pěstovat rybíz, angrešt, maliny nebo ostružiny...
  • Moniliová hniloba plodů Moniliová hniloba plodů je způsobená houbou Monilinia fructigena. Na jablkách a hruškách poškozených krupobitím, obalečem, vosami nebo jinými škůdci, způsobuje hnědou hnilobu a potom na povrchu soustředné kruhy šedavých výtrusnic. Na poraněných plodech uložených ve sklepě se tato choroba projevuje černou hnilobou a to zpravidla do 14 dnů po uskladnění...
  • Pěstování slivoní Kde vysazovat švestky Slivoním se nejlépe daří v polohách od 300 do 500 metrů nad mořem. Mají rády středně těžké půdy s větší vlhkostí. Slivoně vysazujeme v zahradě na vzdálenost nejméně 5 metrů, podle vzrůstnosti dané odrůdy. Dřevo slivoní je křehké, při velké úrodě a za větru může dojít k vylomení větve. Z tohoto důvodu..