Problémy při pěstování kopru



Kopr, s jeho svěží chutí a výraznou vůní, je oblíbenou bylinkou ve světě kulinářství. 08

Přemnožení kopru

Kopr má tendenci rychle se šířit a občas může vyžadovat kontrolu, aby nedominovat ostatním rostlinám. Semena kopru se snadno samovolně rozptylují a mohou vést k nekontrolovanému růstu. Abychom tomu předešli, doporučuje se pravidelně odstraňovat nežádoucí rostliny a průběžně kontrolovat, kde se nové semenáče objevují.

Problémy při pěstování kopru

Problémy při pěstování kopru

Škůdci a choroby

Kopr může být náchylný k některým škůdcům, jako jsou zejména mšice, svilušky nebo kupříkladu slimáci, kteří mohou způsobit poškození listů a snížit výnos. Mšice mladé rostliny doslova vysají. Kopr rovněž může trpět některými chorobami, jako je plíseň, houbové infekce nebo bakteriální onemocnění. Rostliny kopru preventivně kontrolujeme, protrháváme a odstraňujeme postižené rostliny – to pomůže minimalizovat škody. V případě velkého postižené je možné použít organické pesticidy nebo fungicidy.

Nedostatek nebo přebytek vody

Kopr preferuje dobře odvodněnou půdu, a proto může trpět při nadměrném zalévání nebo velkém mokru. Při pěstování v pařeništi může být riziko přebytečné vlhkosti ještě větší. Naopak, nedostatek vody může vést k vadnutí rostliny a snížení kvality a výnosu.






  • Heřmánek pravý (Chamomilla recucita) Heřmánek pravý je jednoletá příjemně vonící bylina. Terčové květy jsou žluté, okvětní lístky bílé. Lůžko je vyklenuté a duté, tím se výrazně liší od dalších druhů, jako např. heřmánkovec nevonný. Jak se pěstuje heřmánek pravý Heřmánek je rozšířeným plevelem po celém světě, množí se výsevem. Zároveň je to důležitá kulturní..
  • Další choroby máty Mátu v našich zahrádkách mohou ničit škůdci, např. mandelinka mátová nebo může dojít k napadení chorobou, nejčastěji padlím. Padlí Padlí vytváří bělavý povlak na listech máty. Převážně až v druhé polovině prázdnin za teplého slunečného počasí, když se začnou v noci vyskytovat silnější rosy a zvyšuje se relativní vzdušná vlhkost, objevuje se..
  • Pěstování meduňky lékařské Meduňka lékařská potřebuje provzdušněnou, živinami bohatou a nepříliš suchou půdu. Půda se musí zpracovat do velké hloubky už na podzim a musí být ve 2. trati. Na písčitých půdách budete mít u meduňky dobrý výnos pouze v případě, že jsou humózní a máte možnost je zavlažovat. Uspokojivé sklizně meduňky lékařské docílíte..
  • Jak pěstovat šalvěj lékařskou Při pěstování šalvěje lékařské je dobré vědět, že je velmi citlivá na zamokřenou půdu s vysokou hladinou spodní vody a že nesnáší kyselou půdní reakci. Na jakost půdy nemá žádné zvláštní nároky. Půda pro výsadbu šalvěje musí být zpracována do velké hloubky a nesmí obsahovat čerstvý hnůj. Šalvěj můžete pěstovat i..