Problémy při pěstování kopru



Kopr, s jeho svěží chutí a výraznou vůní, je oblíbenou bylinkou ve světě kulinářství. 08

Přemnožení kopru

Kopr má tendenci rychle se šířit a občas může vyžadovat kontrolu, aby nedominovat ostatním rostlinám. Semena kopru se snadno samovolně rozptylují a mohou vést k nekontrolovanému růstu. Abychom tomu předešli, doporučuje se pravidelně odstraňovat nežádoucí rostliny a průběžně kontrolovat, kde se nové semenáče objevují.

Problémy při pěstování kopru

Problémy při pěstování kopru

Škůdci a choroby

Kopr může být náchylný k některým škůdcům, jako jsou zejména mšice, svilušky nebo kupříkladu slimáci, kteří mohou způsobit poškození listů a snížit výnos. Mšice mladé rostliny doslova vysají. Kopr rovněž může trpět některými chorobami, jako je plíseň, houbové infekce nebo bakteriální onemocnění. Rostliny kopru preventivně kontrolujeme, protrháváme a odstraňujeme postižené rostliny – to pomůže minimalizovat škody. V případě velkého postižené je možné použít organické pesticidy nebo fungicidy.

Nedostatek nebo přebytek vody

Kopr preferuje dobře odvodněnou půdu, a proto může trpět při nadměrném zalévání nebo velkém mokru. Při pěstování v pařeništi může být riziko přebytečné vlhkosti ještě větší. Naopak, nedostatek vody může vést k vadnutí rostliny a snížení kvality a výnosu.






  • Bylinky a babské rady Jak se zbavit plísně na nohou Na odvar použijeme jetel luční (cca množství, které se vejde do zavařovací sklenice 0,7 l). Vaříme tak dlouho, až zhoustne a pak necháme vychladnout. Vzniklou kašičku nanášíme na dobře umyté nohy a opakujeme tak dlouho, dokud plíseň nezmizí. Bolesti zad a svalů Na bolesti..
  • Jak pěstovat tymián Pěstování tymiánu Tymián neklade zvláštní nároky na půdu. Stačí, když není kyselá a není chudá na humus. U písčitých a hlinitých půd je nutná nastýlka kompostu nebo vyzrálého chlévského hnoje. U tymiánu můžeme počítat s dobrými výsledky pouze na slunných stanovištích, chráněných před větrem. Tymián dorůstá do výšky cca 25 cm..
  • Pěstování bazalky Bazalka je jednoletá bylinka, kterou můžeme mít na záhoně i v květináči za oknem. Pěstujeme ji ze semen na slunném místě. Použití bazalky v kuchyni Přidáváme ji do salátů, octů a zálivek. Výborně se hodí všude tam, kde používáme rajčata, protlaky a kečupy. Podobné články: Choroby a škůdci pokojových rostlin a..
  • Bylinka měsíček lékařský Pěstování měsíčku na zahradě Měsíček lékařský je letnička, která nenosí svůj název nadarmo. V lidovém léčitelství se používaly především oranžově zbarvené jazykovité květy. Měsíček lékařský zmírňuje záněty sliznic, uvolňuje křeče, působí protizánětlivě a baktericidně. Z drogy se připravuje nálev nebo se používá ve směsi s dalšími bylinami. Zevně měsíček působí proti mikroorganismům způsobujícím..