Září v okrasné zahraděPráce v okrasné zahradě v září

Během září pokračujeme ve vysazování cibulnatých a hlíznatých květin.

V září dělíme a sázíme všechny druhy trvalek, s výjimkou těch, které právě kvetou. Při dělení odřízneme všechny nadzemní části těsně nad zemí a kořeny zkrátíme o polovinu.

Koncem září odstraníme ze záhonů všechny jednoleté květiny. Většinou již vypadají nevzhledně.

Listopadkám (chryzantémy), které trpí nedostatkem vody se velmi špatně vyvíjejí květy. Proto je občas zalejeme. Dáváme pozor, aby se voda nedostala na rostliny. Mohlo by pak dojít k rozvoji chorob a plísní.

Bílé chryzantémy

Bílé chryzantémy

První zářijová dekáda představuje poslední termín pro výsadbu macešek, sedmikrásek a pomněnek.

V září vyzvedneme ze země první hlízy mečíků. K vyrývání použijeme vidle, dáváme pozor, abychom hlízy nepoškodily.

Jehličnany před zimou hojně zásobíme vodou. Často se stává, že přes zimu trpí nedostatkem vláhy a uschnou.

ROK V ZAHRADĚ – červen, červenec, srpen


  • Krásné květy hortenzií Hortenzie pocházejí z východní Asie a Ameriky, dnes je známo přes 80 druhů. U nás se jim velmi daří, přitom žádný druh zde přirozeně nevyrostl. Jako první k nám byla dovezena hortenzie stromečkovitá, která dorůstá do výšky až tří metrů. Dnes s pěstuje především její kultivar Grandiflora, který má květy v ploše kulovitých květenství..
  • Treláže a jejich využití Treláže jsou jednoduché mříže, většinou dřevěné, které slouží k popínání rostlin v zahradě, na dvoře nebo terase. Dokáží zpestřit vzhled domu a zahrady. Treláže jsou velmi populární ve Francii. Tyto podpůrné konstrukce můžou být umístěny i u zdí domů nebo jako optické zvýšení kamenné zídky tak, aby bránily pohledům zvenčí. Dřevěné treláže..
  • Aksamitníky neboli Afrikány – letničky naší zahrady Pěstování aksamitníků Aksamitníky patří k jedněm z nejznámějších a nejpěstovanějším letničkám v našich zahradách. Jsou nenáročné a jejich pěstování je jednoduché. Umisťujeme je na světlé, slunné stanoviště nebo do polostínu. Rostou dobře v každé půdě. Dobře snášejí sucho i krátkodobé přemokření. Sazenice aksamitníku můžeme zakoupit, nebo si je snadno vypěstovat ze semen. Ze semen..
  • Skočec – Ricinus – Kristova palma Kdy vyséváme skočec? Semínka skočce vyséváme doma do květináče nebo v polovině května přímo na zahradu na záhon. Jak pěstujeme skočec? Skočec je letnička, která vyrůstá až do výšky 3 metrů. Nejlépe roste na teplém, slunném stanovišti, v dobře vyhnojené půdě. Skočec má rád pravidelnou zálivku. Jedovatý skočec Pozor –..