Září v okrasné zahradě



Práce v okrasné zahradě v září

Během září pokračujeme ve vysazování cibulnatých a hlíznatých květin.

V září dělíme a sázíme všechny druhy trvalek, s výjimkou těch, které právě kvetou. Při dělení odřízneme všechny nadzemní části těsně nad zemí a kořeny zkrátíme o polovinu.

Koncem září odstraníme ze záhonů všechny jednoleté květiny. Většinou již vypadají nevzhledně.

Listopadkám (chryzantémy), které trpí nedostatkem vody se velmi špatně vyvíjejí květy. Proto je občas zalejeme. Dáváme pozor, aby se voda nedostala na rostliny. Mohlo by pak dojít k rozvoji chorob a plísní.

Bílé chryzantémy

Bílé chryzantémy

První zářijová dekáda představuje poslední termín pro výsadbu macešek, sedmikrásek a pomněnek.

V září vyzvedneme ze země první hlízy mečíků. K vyrývání použijeme vidle, dáváme pozor, abychom hlízy nepoškodily.

Jehličnany před zimou hojně zásobíme vodou. Často se stává, že přes zimu trpí nedostatkem vláhy a uschnou.

ROK V ZAHRADĚ – červen, červenec, srpen






  • Zahrady a umění – kombinace zahrady s uměleckými díly a instalacemi Kombinace zahrady s uměleckými díly a instalacemi se stává stále oblíbenější formou zahradního designu. Umělecká díla mohou přinést do zahrady nový rozměr, poskytnout nové zážitky a vytvořit zajímavé kontrasty a kombinace s přírodními prvky. Navrhnout zahradu s uměleckými díly není snadný úkol. Je důležité zvolit vhodné umístění pro umělecká díla,..
  • Použití recyklovaných materiálů pro zahradní architekturu Využití recyklovaných materiálů v zahradní architektuře nabízí řadu přínosů nejen pro životní prostředí, ale také pro zahradní estetiku. Mnoho zahradních designérů se rozhoduje pro tuto alternativu, protože umožňuje vytvářet unikátní a originální projekty za snížené náklady. Pro ty, kteří hledají způsob, jak snížit svůj dopad na životní prostředí a zároveň..
  • Okrasná zahrada na jaře a uprostřed léta Každý z nás se určitě rád dívá do zeleně zahrady a do pestré krásy květů. Někdy ta krása dá více práce, ale nemusí to být vždy. Kombinace okrasných dřevin, pěkného, dobře ošetřovaného trávníku a trvalek je tou nejméně pracnou variantou. Trávník je základ zahrady Sebeupravenější a pestřejší zahrada se spoustou roztodivných..
  • Kopretina šarlatová – Řimbaba K oblíbeným trvalkám patří – Kopretina šarlatová, lidově nazývaná řimbaba. Dorůstá do výšky asi 50 cm, stonky jsou zakončené růžovými, červenými nebo bílými jednoduchými či plnými květy. Řimbaba je ozdobná i svými jemnými, dvakrát zpeřenými listy. Péče o řimbabu Pokud kopretinu seřízneme po odkvětu nad zemí, znovu vyraší a na podzim..