Vánoční stromek v květináči



Výbornou alternativou ke klasickému vánočnímu stromku je živý stromek v květináči.

K tomuto účelu se většinou používá smrk pichlavý, douglaska nebo jedlička. V teple stromek vydrží bez újmy 3 dny, při teplotě do 20 °C a při vyšší vlhkosti vzduchu až týden.

Stromek, který jsme měli téměř celý rok venku, je nutné před přenesením do teplé místnosti postupně aklimatizovat. Pokud bychom jej přemístili rychle do tepla, znamenalo by to pro rostlinu velký šok. Nejprve jej tedy umístíme do chladnější místnosti, kde je světlo – např. skleník bez vytápění, chodba, veranda, atd. Později vánoční stromek v květináči přemístíme do teplejší místnosti.

Délka postupné aklimatizace by měla trvat nejméně dva týdny.

Po Vánocích stromek přeneseme postupně do chladnějších prostor a pak zpět ven. V březnu jej můžeme přesadit do většího květináče a zapustit jej i s květináčem do záhonu.






  • Stromy a keře v okrasné zahradě Jaké stromy pěstovat v okrasné zahradě? Stromy do zahrady vybíráme s rozmyslem. V malých zahradách působí jeden dobře umístěný strom lépe než skupina stromů, které vrhají hodně stínu. Ve velké zahradě působí vzrostlý velký strom jako nosná kostra zahradní architektury. Stromy a keře vytvářejí trvalé, zdřevnatělé stonky a kořeny. Dorůstají do mnohem..
  • Sázíme ovocné stromky Jak sázet ovocné stromky? Podzim je ideální doba pro výsadbu ovocných stromků. Zakoupené sazenice vysadíme co nejdříve. Pokud sázíme až za několik dní po nákupu, musíme sazenice ošetřit tak, aby jim nezaschly kořeny. Dáme je do studeného sklepa a kořeny kropíme vodou nebo je přikryjeme mokrými hadry. Můžeme je také..
  • Moniliová hniloba plodů Moniliová hniloba plodů je způsobená houbou Monilinia fructigena. Na jablkách a hruškách poškozených krupobitím, obalečem, vosami nebo jinými škůdci, způsobuje hnědou hnilobu a potom na povrchu soustředné kruhy šedavých výtrusnic. Na poraněných plodech uložených ve sklepě se tato choroba projevuje černou hnilobou a to zpravidla do 14 dnů po uskladnění...
  • Třešně v zahradě Třešně mají lahodnou chuť a jsou jedním z prvních plodů léta. Jsou velmi oblíbené zejména mezi dětmi pro svoji sladkou chuť. Třešně zrají podle odrůdy od konce května do cca poloviny července. Kam zasadit strom třešně Třešně mají rády stanoviště s teplou propustnou půdou s dostatkem vápníku. Nejvhodnější jsou mírné jižní svahy polohy,..