Co kočky nenávidí a jak je udržet daleko od záhonů



Kočky jsou krásnými a přátelskými společníky, ale když se pustí do prozkoumávání vaší zahrady, mohou způsobit drobné problémy. Existuje však několik věcí, které kočky obvykle nemají rády, a které mohou pomoci vytvořit přírodní bariéru, která udrží tyto chlupaté přátele dále od záhonů.

Citrusové vůně a aromatické byliny

Kočky nemají rády vůně citrusů, jako jsou citrony, pomeranče a grep. Můžete umístit citrusem vonící kůru nebo plody v oblastech, kde nechcete, aby kočky pobývaly.

Mnoho aromatických bylin, jako je rozmarýn, petržel nebo levandule, může být pro kočky nepříjemné. Vysázejte tyto byliny kolem okrajů zahrady nebo vytvořte aromatické záhony.

Levandule je pro kočky nepříjemná

Levandule je pro kočky nepříjemná

Silné kořeněné vůně, jako je červený pepř nebo kajenský pepř, pomohou kočky také odradit. Rozprašovače s vodním roztokem obsahujícím koření mohou být účinným způsobem, jak ochránit určité oblasti.

Kočky nemají rády vůni česneku a cibule. Můžete vytvořit přírodní sprej nebo rozprostřít česnek a cibuli kolem postižených oblastí.

Většina koček nesnáší vodu. Nastavte zavlažovací systém, který reaguje na pohyb.






  • Jak na jarní únavu Příčinou jarní únavy je méně slunečního svitu v zimním období a tím i méně vitamínu D. Dále pak kratší pobyt na čerstvém vzduchu, méně pohybu a přejídání. Vliv může mít i změna zimního času na letní. Jarní únava se projevuje snadnou a rychlou unavitelností až vyčerpáním. K návratu k normálu pomáhá správná životospráva,..
  • Pampeliška lékařská (Taraxacum officinale) Pampeliška lékařská je vytrvalá bylina z čeledi hvězdnicovitých a je celosvětově rozšířená. Můžeme ji znát také pod názvem smetanka. Nejlépe se jí daří v mírném pásu severní polokoule, ale vyskytuje se také na Novém Zélandu, v Severní a Jižní Americe nebo ve vlhkých tropech Oceánie. Pampeliška je velice nenáročná rostlina, k růstu ji stačí..
  • Jak pěstovat lichořeřišnici ze semínek Lichořeřišnice (Tropaeolum) Rod lichořeřišnice obsahuje plazivé i keříčkovitě rostoucí formy, takže ho můžeme používat pro různé účely. Listy jsou velké, terčovité. Květy jsou na dlouhých stopkách s výraznou ostruhou, která tvoří typickou ozdobu. Kvete v barvách žlutá, oranžová, červená nebo jejich kombinace. Na chráněných místech a pod ochrannými kryty můžeme lichořeřišnici vysévat..
  • Yzop lékařský Pěstování yzopu lékařského Yzop lékařský je trvalka, kterou do Evropy přinesli benediktinští mniši. Yzop potřebuje ke zdárnému růstu slunce a propustnou, nepodmáčenou půdu. Má drobné listy a výraznou kořenitou vůni. Květy yzopu jsou modrofialové nebo také bílé a růžové. Použití yzopu Listy yzopu přidáváme do tučných masitých jídel, do rybích..