Co kočky nenávidí a jak je udržet daleko od záhonůKočky jsou krásnými a přátelskými společníky, ale když se pustí do prozkoumávání vaší zahrady, mohou způsobit drobné problémy. Existuje však několik věcí, které kočky obvykle nemají rády, a které mohou pomoci vytvořit přírodní bariéru, která udrží tyto chlupaté přátele dále od záhonů.

Citrusové vůně a aromatické byliny

Kočky nemají rády vůně citrusů, jako jsou citrony, pomeranče a grep. Můžete umístit citrusem vonící kůru nebo plody v oblastech, kde nechcete, aby kočky pobývaly.

Mnoho aromatických bylin, jako je rozmarýn, petržel nebo levandule, může být pro kočky nepříjemné. Vysázejte tyto byliny kolem okrajů zahrady nebo vytvořte aromatické záhony.

Levandule je pro kočky nepříjemná

Levandule je pro kočky nepříjemná

Silné kořeněné vůně, jako je červený pepř nebo kajenský pepř, pomohou kočky také odradit. Rozprašovače s vodním roztokem obsahujícím koření mohou být účinným způsobem, jak ochránit určité oblasti.

Kočky nemají rády vůni česneku a cibule. Můžete vytvořit přírodní sprej nebo rozprostřít česnek a cibuli kolem postižených oblastí.

Většina koček nesnáší vodu. Nastavte zavlažovací systém, který reaguje na pohyb.


  • Heřmánek pravý (Chamomilla recucita) Heřmánek pravý je jednoletá příjemně vonící bylina. Terčové květy jsou žluté, okvětní lístky bílé. Lůžko je vyklenuté a duté, tím se výrazně liší od dalších druhů, jako např. heřmánkovec nevonný. Jak se pěstuje heřmánek pravý Heřmánek je rozšířeným plevelem po celém světě, množí se výsevem. Zároveň je to důležitá kulturní..
  • Lípa malolistá (Tilia cordata), též zvaná lípa srdčitá Lípa je hojně pěstovaný strom rostoucí v celé Evropě. Lípa je označována za národní strom Čechů. Lípa je listnatý strom s kulovitou korunou, která se postupně stává širší a rozložitější. Dosahuje výšky až 30 metrů a může mít průměr kmene kolem 1 metru. Listy jsou srdčitého tvaru a mají jemně pilovité..
  • Bylinky proti chorobám a škůdcům Odvar z přesličky rolní proti houbovým chorobám Jako účinná prevence houbových chorob se používá odvar z přesličky rolní. 1 kg čerstvých nebo 10 dkg sušených rostlin máčíme 24 hodin v 10 litrech vody. Pak je 0,5 hodiny povaříme, přefiltrujeme a necháme zchladnout. Od jara do léta za příznivého počasí tímto odvarem, zředěným..
  • Meduňka lékařská Pěstování meduňky lékařské Meduňka lékařská je příbuzná s mátou. Pěstujeme ji na slunci a v polostínu. Použití meduňky Před rozkvětem sklízíme citronově vonící listy. Zdobíme jimi saláty, přidáváme je do omáček, k masům a do majonéz. Uklidňující meduňkový čaj příjemné chuti pijeme nejlépe před spaním. Podobné články: Měsíček lékařský Jak přilákat ptáky do..