Zásady pro ptačí krmítka
Do krmítka dáváme jen takové množství a druh potravy, které neplesniví a nehnije.
Klasické krmítko může mít libovolný tvar i velikost, dbáme jen, aby vletový otvor neměl ostré hrany nebo v něm netrčely hřebíky. Stříšku vyrobíme dostatečně širokou, aby dobře chránila potravu před deštěm a větrem.
Krmítko umisťujeme na volné prostranství alespoň 1,5 m nad zemí a 3 až 4 metry od nejbližších keřů a stromů (znemožníme tak lov kočkám).
- Harmonie květin a zeleniny v zahradě Kombinování květin a zeleniny v zahradě přináší nejen krásu, ale také funkčnost a užitek. Tato synergická kombinace umožňuje vytvořit poutavý krajinný design, který spojuje estetiku s praktičností. Jak můžete integrovat květiny a zeleninu do vaší zahrady? Obohacení zahrady pomocí květin Květiny přinášejí do zahrady živé barvy, vůně a textury. Kombinování..
- Jak přilákat do zahrady ježka? Ježci jsou velmi užitečná zvířata, která běžně žijí v okolí zahrad, dokonce i ve městech. Aby se ježek mohl dostat na vaši zahradu, vytvořte malou vstupní cestu – může to být otvor v plotě nebo malá prohlubeň pod ním. Pokud chcete přilákat ježky do vaší zahrady, můžete vyzkoušet následující tipy: Úkryt..
- Pěstební plán K čemu je dobrý pěstební plán Pro nejčastější způsob pěstování zeleniny střídáním plodin si vytvoříme pěstební plán. Když ho dobře propracujeme, poslouží nám nejen na letošní rok, ale může se stát naším pěstebním modelem na mnoho dalších let. Záhony zelinářské zahrady si rozdělíme na čtyři díly – tzv. tratě. Na..
- Podzim na zahradě – říjen V říjnu z trávníku vyhrabáváme spadené listí, podle potřeby můžeme i sekat. Trávník již nehnojíme. Ze záhonů sklízíme kořenovou zeleninu. Zbavíme ji hlíny a olámeme listy. Ponecháme středové srdíčko. Kořenovou zeleninu ukládáme do chladného sklepa tak, aby se k ní nedostaly myši. Ve druhé polovině října sázíme ovocné stromky. Den předem namočíme kořeny..