Nematanthus gregarius, pokojová květina
Nematanthus gregarius je zajímavá převislá rostlina. Jedná se o stálezelený, pěkně rozprostřený keřík, který má lesklé a dužnaté drobné lístky.
Pěstování Nematanthus gregarius
Nafouklé trubkovité květy jsou oranžové a žluté, rostlina kvete po celé léto. Nesnáší přímý úpal, a proto ji umisťujeme do částečného stínu. V zimě by teplota neměla klesnout pod 15 °C.
Tato pokojová květina vyžaduje humózní, kyprou, dobře provzdušněnou zeminu, kterou udržujeme rovnoměrně vlhkou. Pro lepší vzhled rostliny jednotlivé výhony zakracujeme a nevhodně rostoucí odstraňujeme.
Nematanthus gregarius patří do čeledi Gesneriaceae, kam řadíme známou gloxínii a méně známou tořivku.
- Tvarování a řez bonsají Tvarování bonsají Nikdy stromy neformujeme do nahodilých nebo nepřirozených forem. Existují různé typy miniaturizace, odpovídající pozorování tvarů stromů v přírodě, v různých situacích, na různých stanovištích. Můžeme tudíž vypěstovat strom vzpřímený, kaskádu nebo polokaskádu, kořenový strom, strom v kameni, na kameni lze vysázet i lesní krajinku a strom. Je třeba se dobře seznámit..
- Pěstování bonsají Bonsaje Bonsaje patří mezi nejkrásnější živé ozdoby nejen bytů, ale i zahrad, balkónů a teras. Jsou to vlastně miniaturizované stromy podle japonské typologie, vytvořené na základě pozorování stromů v přírodě tak, jak je vidíme v nejrůznějších podmínkách a v různých situacích. Aby vynikla krása a tvar pěstované rostliny, potřebujeme pěknou bonsajovou misku. Ale..
- Druhy begonií ozdobných listem Begonie královská (Begonia rex) vyniká bohatostí barev. Listy jsou poměrně velké. U některých kultivarů dosahují až třiceti centimetrů délky. Při přesazení nesmíme rostlinu umístit hlouběji, protože by mohlo začít zahnívat srdéčko. Begonia boweri je další často pěstovanou begonií. Původní druh pochází z Mexika. Velmi pěkné jsou světle zelené zřasené listy s černými..
- Pokojové květiny v zimě Zalévání pokojových květin Většina pokojových květin v zimních měsících odpočívá – utlumí svoje životní procesy, aby co nejlépe přečkaly dny s minimem slunečního svitu. Zaléváme mírně. Květiny, které přezimují v chladu, zaléváme až po vyschnutí vrchní vrstvy substrátu. Květiny v teplých místnostech zaléváme více, podle potřeby. Pro zálivku používáme odstátou..