Pokojová rostlina Soleirolia soleirolii neboli Domácí štěstí, Štěstíčko



Domácí štěstí neboli Štěstíčko je rostlina s velmi malými lístky na tenkých stoncích.

Pěstování Štěstíčka

V květináči pokrývá zeminu a plazí se přes okraj dolů. Pochází z Korsiky. V domě nejlépe roste v chladnější místnosti, například v ložnici. Při vyšší vzdušné vlhkosti rychleji roste, ale dobře snese i suchý vzduch.

Soleirolia soleirolii neboli Domácí štěstí, Štěstíčko

Soleirolia soleirolii neboli Domácí štěstí, Štěstíčko

Ani v ostatním není tato pokojová rostlina nijak náročná. Nesnese však vyschnutí zeminy a ostré polední slunce. Čím je stanoviště světlejší, tím častější musí být zálivka.

Původní druh má zelené listy a vzniklé odrůdy se liší vybarvením listů, např. šedozelené nebo zlatozelené.





  • Vánoční hvězda – atraktivní dekorace do bytu Vánoční hvězda neboli Poinsettia má atraktivní květy v barvě červené, růžové nebo bílé. Jsou to ve skutečnosti vybarvené listy květenství. Vydrží barevné dva až šest měsíců. Co je potřeba udělat, abychom se mohli těšit z jejich krásy co nejdéle? Na co si dát pozor při nákupu vánoční hvězdy? Zkontrolujeme, zda žlutozelené květy..
  • Difenbachie (Diffenbachia) Pěstování difenbachie Velmi oblíbené rostliny z čeledi áronovitých, které se objevují v našich bytech, jsou různé kultivary difenbachií, které mají listy zelené se žlutými nebo bílými skvrnami nebo smetanově zbarvené listy se zeleným okrajem. Difenbachie se pěstuje poměrně snadno, a když doroste do velkých rozměrů, kdy se nám již nevejde..
  • Vánoční hvězda – Poinsécie Vánoční hvězda je velmi populární rostlina. Nejzajímavější nejsou její květy, ale barevné horní listy. Listy jsou nejčastěji sytě červené, ale můžou být i růžové, krémové nebo bílé. Několik tipů pro správné pěstování vánoční hvězdy: Než vánoční hvězdu koupíte, je dobré ji pořádně prohlédnout a zjistit, zda je hustě olistěná a..
  • Chyby při pěstování begónií Choroby a škůdci begónií Hnědé skvrny na listech jsou způsobenu tepelným poškozením. Rostlina zřejmě stála na přímém slunci. Má-li navíc kapičky vody na listech, ty mohou působit jako zvětšovací sklo a způsobit popálení listů. Žloutnoucí listy u begónií signalizují uhnívání kořenů v důsledku nadbytečné zálivky. Necháme substrát mírně vyschnout, nejlépe v místnosti,..