Jak využít pnoucí růže
Pnoucí růže můžeme rozdělit na dva druhy. Jedny se silnými vzpřímenými výhony, které musíme vyvazovat k opoře – kvetou dvakrát i vícekrát za sezónu a jsou vysoké kolem 3 metrů. Druhou skupinou jsou pnoucí růže se slabšími ohebnými výhony, které kvetou většinou jednou za rok.
Pnoucí růže u zdí domů
Pnoucími růžemi můžeme dozdobit zdi domů. Většinou je vysazujeme ke zdem otočeným ke slunci, tj. východní, jižní nebo západní strana. U zdí je nutné růže vyvazovat, aby nepřepadávaly. K tomu nám poslouží mřížka upevněná na zeď. Mřížky mohou být z různého materiálu – umělá hmota, dráty, dřevo, bambus.
Vstup do zahrady
Růže dokáží zpříjemnit i vstup do zahrady. Využívají se k tomu oblouky nebo dřevěné pergoly. Je nutné vždy pamatovat na to, že rozrostlá růže je těžká, a proto na oblouky volíme takový materiál, který dokáže růže unést. Růže můžeme vysazovat z obou stran. A je jen na nás, zda zvolíme na obě strany stejnou odrůdu a barvu nebo budeme kombinovat různé druhy.
Pnoucí růže na ploty
Pnoucí růži můžeme zvolit také jako okrasu plotu, nejčastěji se používá na drátěné ploty. K tomuto účelu volíme menší, stále kvetoucí odrůdy, které nemají silné výhony. Krásně vypadá kombinace malých květů s pnoucím plamínkem, např. růžové růže a fialový plamínek.
- Velkokvěté chryzantémy Velkokvěté chryzantémy patří mezi nejkrásnější květiny používané ke květinovým vazbám. Jejich obliba vyplývá z barevné a tvarové rozmanitosti. Jaké stanoviště pro velkokvěté chryzantémy Dobré stanoviště pro pěstování chryzantém je základ úspěchu. Velkokvěté chryzantémy pro řez květů pěstujeme na samostatných záhonech, které nemusí být součástí okrasné zahrady. Stanoviště má být chráněno před..
- Gazánie Gazánie je květina, která kvetou jen, když svítí slunce. Do Evropy se dostaly ve 14. století z Jižní Afriky. Pěstování gazánií Výsev do skleníku nebo pařeniště provádíme v době, kdy ještě mrzne, tzn. V březnu a dubnu. Na záhony gazánie vysazujeme po ledových mužích, tj. v druhé polovině května. Na záhony gazánie vysazujeme do vzdálenosti..
- Hledík – Antirrhinum Hledík má svůj původ ve středomoří. K nám se dostal již v 16. století. Pěstování hledíků Hledíky můžeme sázet na venkovní záhon od konce dubna, snese jarní mrazík. Kvete od června do srpna. Hledíky dorůstají do výšky od 20 do 90 cm, podle odrůdy. Nízké hledíky vysazujeme jako lemy záhonů, vyšší druhy..
- Krásnoočko velkokvěté Jak pěstovat krásnoočko Velmi oblíbenou trvalkou do zahrad je krásnoočko velkokvěté, které dorůstá do výšky 70 až 90 cm a květy mají v průměru až 9 cm. Jiným druhem je krásnoočko přeslenité, které je vysoké asi 30 cm a kvete po celé léto množstvím drobných květů. Krásnoočko je nutné po několika..