Jak pěstovat lilek jedlý
Lilek jedlý je náročný na teplo jako jiná teplomilná zelenina – např. zelenina. Nejčastěji jej pěstujeme na záhoně na černé netkané textilii. Jakmile lilek doroste do výšky 30 cm, uštípneme mu vrcholek, aby se rostlina rozvětvila. Vyšší odrůdy vyvazujeme ke kolíku.
Zalévání lilku
Pravidelně zaléváme. Lilek vyžaduje dostatek vláhy, aby mu neodpadávala poupata. Na rostlině necháváme pouze 5 až 6 plodů, aby dobře dozrály. Pozor při sklizni! Plody nesmí být přezrále, jsou pak nahořklé.
- Sníh na zahradě Sníh představuje přirozenou ochrannou pokrývku pro všechny rostliny, které zůstanou přes zimu pod širým nebem, neměli byste jej proto nechávat ležet bez užitku na zahradních pěšinách. Sníh z cestiček a podobných míst prokáže dobré služby, když ho přenesete na obdělávanou půdu. Prašan se hodí především jako ochranná pokrývka na stále zelené..
- Jak pěstovat zeleninu na zahradě Triky na zeleninu Jen pečlivě ošetřovaná zelenina přinese vynikající sklizeň. Vždy vybíráme jen takové odrůdy, které se hodí na náš pozemek, vždy dáváme přednost odolným druhům. Existuje mnoho způsobů, jak si dobou úrodu ohlídat. Pro zelinářskou zahrádku platí základní pravidlo – půda nesmí nikdy vyschnout, za sucha musíme zajistit pravidelnou..
- Co je mulčování Mulčování je zakrývání půdy kolem rostlin s cílem zabránit vysušování půdy. Mulčujeme slámou, posekanou trávou nebo kůrou – tyto materiály se postupně rozkládají a rostliny tak mají přísun organického materiálu a živin. K dalším mulčovacím materiálům patří fólie nebo mulčovací textilie, které mají především zabránit prorůstání plevelů. Podobné články: Pěstujeme..
- Lebeda zahradní Lebedu zahradní je možné v kuchyni upravovat podobně jako špenát. Pěstování lebedy zahradní Lebedu zahradní vyséváme v postupných intervalech od poloviny srpna do řádků 30 až 40 cm vzdálených od sebe. Pro jarní sklizeň vyséváme v březnu. Po vzejití rostlinky vyjednotíme na 20 cm. Lebeda zahradní je oproti špenátu výnosnější, chuťově lahodnější a..