Jak pěstovat lilek jedlý



Lilek jedlý je náročný na teplo jako jiná teplomilná zelenina – např. zelenina. Nejčastěji jej pěstujeme na záhoně na černé netkané textilii. Jakmile lilek doroste do výšky 30 cm, uštípneme mu vrcholek, aby se rostlina rozvětvila. Vyšší odrůdy vyvazujeme ke kolíku.

Zalévání lilku

Pravidelně zaléváme. Lilek vyžaduje dostatek vláhy, aby mu neodpadávala poupata. Na rostlině necháváme pouze 5 až 6 plodů, aby dobře dozrály. Pozor při sklizni! Plody nesmí být přezrále, jsou pak nahořklé.

Pěstování lilku jedlého

Pěstování lilku jedlého







  • Rok v zeleninové a ovocné zahradě – ČERVENEC Jezírka na zahradě v červenci Vodní nádrže na zahradě se často stávají líhněmi komárů, kteří za letních večerů nepříjemně trápí celé okolí. Nejlepší ochranou proti nim je těsně přiléhající poklop, jímž nádrže přikryjete. Stálou přítomnost komářích larev, nebo když nemůžete nádrž z jakéhokoliv důvodu zakrýt, vyřešte tak, že nádrž před novým..
  • Jaká půda je vhodná do skleníku Půda ve skleníku Ve skleníku je nutné mít půdu s dostatkem organické hmoty, protože zde budeme nejčastěji pěstovat zeleninu, která je náročná na živiny – např. papriky, okurky nebo rajčata. Snadno může dojít k únavě půdy, což je častý problém starších skleníků. Dochází k jednostrannému vyčerpání půdy vlivem pěstování zeleniny na jednom místě...
  • Zahradní nůžky Zahradní nůžky potřebujeme jak v okrasné zahradě, tak užitkové. Používají se v ovocných sadech, u zeleniny, bylinek, květin, stříhání keřů, atd. Ostří u zahradních nůžek Ostří zahradních nůžek musí být vyrobeno z nejlepší oceli, aby se netupilo a bylo stále velmi ostré. Nůžky nesmí vytvářet zhmožděné rány, ale čistý ostrý řez. Nezáleží přitom..
  • Jeřáb moravský Jeřáb moravský patří k netradičnímu ovoci pěstovanému v našich zahradách. Lze jej pěstovat až do nadmořské výšky 1200 metrů. Jeho plody mají sladkou chuť, jsou červené barvy a zrají od konce srpna do poloviny září. Plody obsahují množství vitamínu C a proto se někdy označují jako citron severu. Podobné články:..