Začátečník v pěstování zeleniny – na co si dát pozor
Začátečník v pěstování zeleniny může být nadšený a plný naděje, ale existuje několik věcí, na které by si měl dát pozor, aby se mu dařilo.
Za prvé, je důležité zvolit si správné místo pro zahradu. Musí být dobře osvětlené, mít dostatek slunce a být chráněné před větrem. Také by mělo být dobře odvodněné, aby se předešlo zamokření kořenů. Je také důležité mít kvalitní zeminu. Zahrada by měla být obohacena o živiny a minerály, které jsou důležité pro růst rostlin. Je dobré si pořídit test zeminy, který určí, jaké živiny jsou potřebné a v jaké míře.
Zahrada může být napadena škůdci, chorobami a plevely. Je důležité sledovat stav rostlin a včas reagovat na případné problémy.
Zelenina by měla být sklízena ve správnou dobu. Některé druhy zeleniny, jako jsou rajčata nebo okurky, je třeba sklízet pravidelně, aby se nezničily.
Výběr rostlin
Některé druhy zeleniny jsou snadné na pěstování, zatímco jiné jsou pro začátečníky obtížné. Doporučuje se začít s jednoduššími druhy, jako jsou rajčata, okurky, papriky nebo saláty.
Budoucí zahradních by se měl zaměřit na rostliny, které jsou vhodné pro dané klimatické podmínky. Je dobré si předem udělat plán, jaké druhy zeleniny bude pěstovat a jakou vzdálenost mezi nimi nechat.
Zimní příprava
Před zimou by měla být zahrada připravena na další sezónu. Zelenina by měla být sklizena a odpadky odstraněny, půda by měla být otočena a připravena na novou výsadbu.
Pěstování v nádobách
Pokud nemáte k dispozici zahradu, můžete pěstovat zeleninu i v nádobách. Musíte si však dávat pozor na zalévání a nutriční potřeby rostlin.
Zahradnický začátečník by se měl naučit pravidelné péči o své rostliny. Zahrada by měla být udržována čistá a plevel by měl být pravidelně odstraňován. Rostliny by měly být pravidelně zalévány a hnojeny.
- Jak pěstovat zeleninu na balkóně Pokud se chcete zapojit do pěstování zeleniny, ale nemáte k dispozici velkou zahradu, balkón může být ideální alternativou. Pěstování zeleniny na balkóně je snadné a zábavné, a zároveň může významně přispět k vaší vlastní udržitelnosti a zdravému životnímu stylu. V tomto článku vám přinášíme tipy pro začátečníky, jak úspěšně pěstovat..
- Zahradní nůžky Zahradní nůžky potřebujeme jak v okrasné zahradě, tak užitkové. Používají se v ovocných sadech, u zeleniny, bylinek, květin, stříhání keřů, atd. Ostří u zahradních nůžek Ostří zahradních nůžek musí být vyrobeno z nejlepší oceli, aby se netupilo a bylo stále velmi ostré. Nůžky nesmí vytvářet zhmožděné rány, ale čistý ostrý řez. Nezáleží přitom..
- Hnojení rostlin v zahradě Rostliny potřebují ke zdárnému růstu a vývoji devět základních, tzv. biogenních prvků. Potřebu některých z nich mají plně pokrytou z přírodních zdrojů – z půdy a ovzduší. U jiných látek, především u dusíku, fosforu a draslíku a do značné míry i u hořčíku a vápníku, se každoročními sklizněmi, případně jejich vyplavováním vodou do..
- Jaký je rozdíl mezi ředkvičkou a ředkví Společnými znaky pro ředkvičku a ředkev jsou štiplavá chuť, nízký obsah kalorií, přírodní antibiotikum a vysoký obsah vitamínu C. Ve stravování je využíváme jako rychlou svačinu nebo do salátů. Ředkvičky se využívají jako první jarní zelenina k detoxikaci organizmu po zimě. Ředkvička Ředkvička má většinou kulovitý tvar, velikost cca 3 cm..