Pěstování bulvového celeru



Bulvový celer

Bulvový celer dává přednost vlhkým, humózním půdám. Velmi dobře reaguje na čerstvé organické hnojení, proto by měl být zařazován pouze do 1. tratě.

Celer neklade žádné zvláštní požadavky na předplodinu, přesto se vyvarujte toho, že byste ho zařadili po kořenové zelenině. Při hnojení anorganickými hnojivy je třeba si uvědomit, že bulvový celer dává přednost hnojivům působícím fyziologicky kysele a že u něj nastává při nedostatku boru ve zvýšené míře srdéčková hniloba a suchá hniloba.

Pěstování bulvového celeru

Pěstování bulvového celeru

Velké a hladké bulvy celeru se nám urodí pouze v případě, že ho zasadíme co nejmělčeji. Nechcete-li, aby celer vybíhal do květu, vysaďte ho teprve po polovině května. Bezvadné bulvy se mohou vyvinout pouze v případě, kdy je spodní konec řapíků po vysazení ještě vidět nad povrchem země. V tomto případě rostou bulvy z poloviny nad zemí. Kořeny se pak tvoří jen na nejspodnějším konci bulvy a horní polovina zůstane hladká.

Bulvový celer, který je dobře zásobený živinami, vytváří velké množství listů, což je třeba vzít při výsadbě v úvahu. Vysazujeme jej do sponu 40 x 40 cm.





  • Vliv počasí na pěstování rajčat Rajčata jsou jednou z nejoblíbenějších zelenin pěstovaných v zahradách po celém světě. Jejich úspěšný růst a vývoj jsou však silně ovlivněny počasím. Nabízíme vám pohled na vliv různých povětrnostních podmínek na pěstování rajčat. Teplota a sluneční svit Rajčata jsou teplomilné rostliny, které nejlépe prosperují při teplotách mezi 20-30 °C ve..
  • Jak pěstovat zeleninu ve skleníku aneb co byste měli vědět, než si skleník pořídíte Pěstování vlastní zeleniny ve skleníku je v dnešní době in. Rostliny ve skleníku mají vyšší nároky na půdy, hnojení, zalévání i větrání. Odměnou nám bude vlastní zelenina od brzkého jara až do pozdního podzimu. Skleníky jsou určené k urychlení růstu zeleniny zejména brzy z jara a na podzim, dokáže zabránit působení nepříznivých klimatických podmínek...
  • Celoroční pěstování ředkviček Ředkvičky jsou typicky jarní zelenina. Díky šlechtitelům je možné si tuto pálivou pochoutku dopřát v průběhu sezóny až do pozdního podzimu. Pro sklizeň v letních měsících jsou určené odrůdy pro celoroční pěstování. Ostatní odrůdy, určené pro rychlení, jarní a podzimní výsadbu, by nám v teplém letním počasí vyběhly po vzejití do květu a..
  • Léto na zahradě – srpen Okrasná zahrada v srpnu V srpnu sestřihujeme živé ploty z jehličnatých a stále zelených dřevin, jako je buxus. V okrasné zahradě můžeme začít přesazovat pivoňky. Dbáme na to, abychom jejich hlízy zbytečně neporanili. Pivoňky jsou velmi citlivé na hloubku sázení, která musí být stejná jako na původním stanovišti. Pokud je zasadíme hlouběji, nekvetou..