Pěstujeme pastinák



Pastinák patří mezi tak trochu zapomenutou kořenovou zeleninu. Kořeny mají bílou barvu a nasládlou chuť.

Vzhledem se podobá kořenové petrželi, ovšem jsou o hodně větší. Kořen je dlouhý s kónickým tvarem. Obsahují až dvakrát více cukru než mrkev. Pastinák se vyznačuje vysokým obsahem draslíku, který má močopudný účinek.

Pěstujeme pastinák

Pěstujeme pastinák

Jak pěstovat pastinák

Pěstování pastináku je podobné jako u kořenové petržele. Jeho pěstování není nijak náročné. Vyhovují mu vlhčí půdní podmínky, může být i mírně zastíněn.

Použití pastináku

Pastinák lze velmi dobře skladovat po celou zimu. Je vhodný pro přímou konzumaci, konzervaci a sušení. V našich podmínkách pastinák nevymrzá a lze jej sklízet i v následném jarním období.






  • 10 nápadů na pěstování okurek Okurky jsou oblíbenou zeleninou v mnoha zahradách a mají široké využití v kuchyni. Pokud hledáte inspiraci, jak pěstovat okurky netradičním způsobem, zde je 10 kreativních nápadů, které můžete zvážit pro vaši zahrádku. Vertikální zahrada nebo okurková stěna Okurky jsou ideální pro vertikální pěstování. Vytvořte podpůrnou konstrukci, jako jsou bambusové tyče..
  • Celoroční pěstování ředkviček Ředkvičky jsou typicky jarní zelenina. Díky šlechtitelům je možné si tuto pálivou pochoutku dopřát v průběhu sezóny až do pozdního podzimu. Pro sklizeň v letních měsících jsou určené odrůdy pro celoroční pěstování. Ostatní odrůdy, určené pro rychlení, jarní a podzimní výsadbu, by nám v teplém letním počasí vyběhly po vzejití do květu a..
  • Koření v kuchyni – petržel Známe dva druhy petržele – s hladkými a kadeřavými listy. Petržel s kadeřavými listy je dekorativní, proto ho používáme zejména ke zdobení jídel. Petržel s hladkými listy je zase aromatičtější. Kromě čerstvé nati používáme rovněž kořen petržele. V zelené části je velké množství vitamínů, proto ji dáváme všude, kde se hodí. Petržel obsahuje především..
  • Rajčata nesnášejí déšť Kde pěstovat rajčata Ideální místo pro pěstování rajčat je tam, kde neprší, protože hniloba napadá především listy, které bývají často vlhké. Proto se vyplatí vysadit rajčata do velkých nádob a postavit je pod přístřešek nebo přesah střechy. Na zahradě si můžeme vytvořit takový přístřešek např. z plastové fólie. Vyštipování rajčat..