Ruj vlasatá – okrasný keř



Ruj vlasatá je okrasný keř, který dorůstá do maximální výšky 5 metrů a šířky až 4 metry. Krásně se vyjímá před tmavě zelenými jehličnany. Vyniká květy i listy.

Tento keř kvete v období od června do července drobnými květenstvími ve velkých latách. Věty jsou bílé a dlouho vydrží. Vypadají velmi netradičně a zajímavě. Listy jsou podlouhle oválné. Podle odrůdy mají barvu zelenou nebo tmavě červenou s oranžovým až červeným zbarvením.

Ruj vlasatá – okrasný keř

Ruj vlasatá – okrasný keř

Pěstování ruje vlasaté

Ruj vlasatou vysazujeme na stanoviště, které je celý den osluněné. Dobře snáší také sušší polohy. Půda by měla být suchá až čerstvá, vápenitá, písčito-hlinitá. Umisťujeme ji jako solitéru nebo jako dominantní keř ve volné skupině dřevin.

Péče o ruj vlasatou

Aby zůstala zachována plnost květů a mohla se rozvinout přirozená forma růstu, ruj nestříháme.





  • Javor dlanitolistý (Acer palmatum) Javor dlanitolistý patří mezi stromy, které mohou dorůstat do výšky až 6 metrů a je tak vhodný jako solitéra do okrasných zahrad a parků. Můžeme jej pěstovat jako strom nebo keř. Svým vzrůstem je optimální i do menších zahrad. Javor dlanitolistý kvete od května do června nachově červenými květy v hroznech,..
  • Okrasné dřeviny s tvarově neobvyklými plody v zimní zahradě Pámelník bílý Pámelník bílý je zhruba 1,5 m vysoký opadavý keř. Kvete v létě drobnými bělorůžovými květy, které bohatě medují, a proto je hodně navštěvují včely. Je ozdobný svými bílými kulatými plody. Pámelník je zcela nenáročný keř, který snadno a hodně odnožuje a spontálně se rozšiřuje. Proto se nedoporučuje vysazovat ho..
  • Jak pěstovat mochnu Mochna – Potentilla – patří mezi trvalky a opadavé keře, je oblíbená pro květenství malých miskovitých květů. V případě příznivého počasí otevře svoje květy už v druhé polovině dubna. Vysoké druhy mochny se hodí do záhonových lemů. Zakrslým druhům se bude skvěle dařit ve skalkách. Umístění mochny Mochna je plně mrazuvzdorná, svědčí..
  • Rozmnožujeme rostliny pomocí bylinného řízkování Jedním ze způsobů rozmnožování rostlin je bylinné řízkování. Mladé rostlinky vypěstované z řízků jsou větší a robustnější a hlavně jsou identické s hlavní rostlinou. Bylinné řízky odebíráme na jaře nebo v časném létě. K nejběžnějším řízkovaným rostlinám patří vytrvalé a záhonové rostliny. Bylinné řízkování Připravíme si květináč s běžným substrátem a posypeme ho tenkou..