Srovnání kompostéru a kompostu



Kompostér a klasický kompost

Je rozdíl mezi kompostem vyrobeným v kompostéru a klasickém kompostu? Pokud se dodržují určité zásady, rozdíl není patrný. A jaké to jsou?

Základem je umístění kompostu nebo kompostéru na vhodné místo. Mělo by být v polostínu pod stromem, ideálně pod ořechem, který stíní a látky z jeho listů navíc odpuzují hmyz. Ke správnému tlení kompostovaného materiálu potřebuje kompost přístup vzduchu, takže dospod dáme větve ve vrstvě dvacet až dvacet pět centimetrů. Vznikne tak něco jako rošt, kterým odtéká přebytečná voda. V přemokřené hmotě totiž tlející proces neprobíhá, jen hnije a páchne.

Kompostér

Kompostér

V době delšího sucha je nutné kompost zavlažovat a přikrývat vrstvou posekané trávy. Jednotlivé druhy organické hmoty se dávají ve vrstvách tak patnácti centimetrů a na každou vrstvu přihodíme pár lopat hotového kompostu. Stejný postup děláme i při kompostování v kompostéru. Pro vyrovnání optimálního množství živin můžeme přidávat cererit – na jeden kubík kompostu cca 2 až 5 kg hnojiva.






  • Jak pěstovat zeleninu na balkóně Pokud se chcete zapojit do pěstování zeleniny, ale nemáte k dispozici velkou zahradu, balkón může být ideální alternativou. Pěstování zeleniny na balkóně je snadné a zábavné, a zároveň může významně přispět k vaší vlastní udržitelnosti a zdravému životnímu stylu. V tomto článku vám přinášíme tipy pro začátečníky, jak úspěšně pěstovat..
  • Rok v zeleninové a ovocné zahradě – LEDEN – 1. týden Kompost v lednu V lednu je nejlepší doba pro zpracování a přeházení kompostu. Všechno, co až dosud leželo na povrchu a po stranách, se dostane dovnitř a naopak. Pokud je při přehazování vnější vrstva zmrzlá, rozbijeme ji motykou. Hotovou kompostovou zeminu můžete za mrazivého počasí rozprostřít na půdu, kterou jsme zryli..
  • Pozdní sklizeň ovoce a brzké mrazy Zmrzlé ovoce na stromech Jestliže mráz přijde dříve, než máme sklizeň ovoce dokončenou, máme určitou šanci i takové ovoce spotřebovat. Budeme ale úspěšní jen tehdy, jestliže teplota neklesla pod minus 7 °C a mráz zasáhl ovoce jen jednou. I tak musí toto ovoce jít ke spotřebě přednostně. Listy kapradí Proti..
  • Pěstování slivoní Kde vysazovat švestky Slivoním se nejlépe daří v polohách od 300 do 500 metrů nad mořem. Mají rády středně těžké půdy s větší vlhkostí. Slivoně vysazujeme v zahradě na vzdálenost nejméně 5 metrů, podle vzrůstnosti dané odrůdy. Dřevo slivoní je křehké, při velké úrodě a za větru může dojít k vylomení větve. Z tohoto důvodu..