Brslen evropský (Euonymus europaea) do okrasné zahrady
Vhodným keřem nebo malým stromem pro okrasnou zahradu je brslen evropský, který dorůstá do výšky až 6 metrů a šířky až 4 metrů. Na podzim se vyznačuje nápadnými karmínově červenými plody, které jsou ale jedovaté!
Brslen evropský má eliptické, světle zelené listy, které se na podzim vybarvují žlutě až karmínově červeně. Květy jsou nenápadně žlutozelené, vykvétají v květnu. Z květů se vyvíjejí od srpna jedovaté, čtyřlaločné, karmínově červené plody.

Brslen evropský (Euonymus europaea)
Jak pěstovat brslen evropský
Tento keř (strom) vysazujeme do polostínu. Půda by měla být suchá až čerství, vápenitá, výživná. Na jaře před rašením mulčujeme kompostem, což vede k bujnému nasazení plodů. Brslen nestříháme, abychom zachovali typickou formu vzrůstu.
Brslen evropský umisťujeme jako solitéru nebo ve skupinách okrasných dřevin. Můžeme jej také vysadit jako součást živého plotu. Vhodnými sousedy jsou černý bez, láska a muchovník.
- Okrasný barevný keř dřišťál Jak pěstovat dřišťál Dřišťál je trnitý keř, který může být opadavý nebo stálezelený. Je rozšířen po celém světě a obsahuje více jak 600 druhů. Dokáže růst ve velmi skromných podmínkách a vyhovují mu všechny půdy. Navíc je dřišťál odolný vůči suchu. Nejlépe se mu daří v mírně vlhkých půdách bohatých na..
- Jak rozdělujeme růže Růže obsahují více jak 20 tisíc odrůd a jsou rozděleni podle svých vlastností do několika skupin. Rozdíl mezi jednotlivými druhy je v barvě, velikosti a tvaru květu, ve výšce rostlin nebo také v použití. Půdopokryvné růže Půdopokryvné růže jsou také nazývány pokryvné. Jsou nenáročné na údržbu, proto jsou vhodné nejen do zahrad,..
- Jeřáb – plody zvané jeřabiny Jeřabiny jsou plody jeřábu obecného nebo jeřábu sladkoplodého. Pěstování jeřábu Listy jedlé sladkoplodé odrůdy jsou pilovité jen do poloviny své délky. Jeřáby jsou 5 až 10 metrů vysoké stromy s poměrně řídkou korunou a jsou vhodné i pro menší zahrady. Jedlé jeřabiny Plody jsou jen zřídka napadány škůdci, nemusí se tedy..
- Velkokvětý plamének – Clematis Pěstování plaménků Velkokvěté plaménky patří na našich zahradách k nejoblíbenějším popínavým dřevinám. Aby plaménky bohatě kvetly, potřebují úrodnou humózní a propustnou půdu na slunném stanovišti. Současně je však nutné, aby spodní část rostliny, tzv. krček, byl zastíněný proti jižnímu slunci. Na zastínění podsazujeme nízkými keři nebo polštářovitými trvalkami, např. floxy. Stříhání..