Pěstování okurek ve skleníku
Aby okurky ve skleníku dobře rostly, dbáme na pravidelné zavlažování a na regulaci teploty vzduchu.
Teplota ve skleníku
Maximální teplota pro zdárný růst okurek je 32 °C, zatímco v nočních hodinách je minimum 16 až 18 °C. Teplotní výkyvy mimo toto rozmezí způsobuje zastavení růstu rostlin.
V malých sklenících a fóliových krytech bývá často málo vzduchu, který se za silného slunečního svitu rychle ohřeje nad zmíněné maximum, což může způsobit poškození listů a poruchy růstu. Proto je vždy nutné vzít v úvahu venkovní teplotu a když svítí slunce, důkladně větrat. Za trvale slunečného počasí větráme již časně zrána, aby se mohl skleník nebo fóliovník dostatečně ochladit.
Hnojení skleníkových okurek
Skleníkové okurky je třeba od začátku vývoje plodů přihnojovat pravidelně jednou týdně. Nedostatek živin poznáme podle toho, že zejména mladší listy ztrácejí svou zdravou barvu. Ve většině případů je z důvodu nedostatku dusíku. Hnojíme vícesložkovým hnojivem rozmíchaným v zálivkové vodě.
- Střídání plodin v zahradě Střídání plodin je osvědčenou zahradnickou technikou, která má mnoho výhod pro zdraví vaší zahrady i úrodu plodin. Tato praxe spočívá v systematickém zaměňování míst, na kterých pěstujete různé druhy zeleniny a plodin. Důvodem pro tuto metodu je minimalizace rizika šíření chorob, udržení půdy v dobrém stavu a optimalizace výživy rostlin...
- Pro zahrádkáře: co lze vysévat a předpěstovávat v únoru Únor s sebou přináší klidnější období v zahradě, ale pro váš budoucí úspěch ve sklizni není příliš brzy začít s přípravami na jaro. V tomto období můžete začít s vyséváním a předpěstováním některých plodin, které vám zajistí skvělý start do nadcházející zahrádkářské sezóny. Předpěstování zeleniny a bylinek Ranné ředkvičky –..
- Využití malé zahradní plochy pro pěstování Většina zahrádkářů nemá k dispozici příliš velkou plochu, a proto by mělo být její využití o to intenzivnější. Všude, kde se to dá zařídit, se na záhonech pěstuje předplodina, hlavní plodina a ještě následná plodina. Hlavní plodina poskytuje určující sklizeň roku a zabírá půdu po většinu doby, např. rajčata nebo okurky...
- Jarní práce na zahradě – květen Sázení rajčat V květnu vysazujeme rajčata do volné půdy. Dáváme přednost silným nepřerostlým sazenicím. Do sázecí jámy je dáváme na šikmo, aby část stonku byla v zemi a pustila další kořeny. Při výsadbě zapíchneme do jamky tyčku, abychom později nenarušili kořenový bal. Péče o keře na jaře U šeříků a rododendronů odstraňujeme..