Pěstování okurek ve skleníku



Aby okurky ve skleníku dobře rostly, dbáme na pravidelné zavlažování a na regulaci teploty vzduchu.

Teplota ve skleníku

Maximální teplota pro zdárný růst okurek je 32 °C, zatímco v nočních hodinách je minimum 16 až 18 °C. Teplotní výkyvy mimo toto rozmezí způsobuje zastavení růstu rostlin.

V malých sklenících a fóliových krytech bývá často málo vzduchu, který se za silného slunečního svitu rychle ohřeje nad zmíněné maximum, což může způsobit poškození listů a poruchy růstu. Proto je vždy nutné vzít v úvahu venkovní teplotu a když svítí slunce, důkladně větrat. Za trvale slunečného počasí větráme již časně zrána, aby se mohl skleník nebo fóliovník dostatečně ochladit.

Pěstování okurek ve skleníku

Pěstování okurek ve skleníku

Hnojení skleníkových okurek

Skleníkové okurky je třeba od začátku vývoje plodů přihnojovat pravidelně jednou týdně. Nedostatek živin poznáme podle toho, že zejména mladší listy ztrácejí svou zdravou barvu. Ve většině případů je z důvodu nedostatku dusíku. Hnojíme vícesložkovým hnojivem rozmíchaným v zálivkové vodě.





  • Rok v zeleninové a ovocné zahradě – ČERVEN Práce na zahradě v červnu U skleníkových okurek dbáme na pravidelné zalévání, hnojení a také na regulaci teploty vzduchu. Toto přispěje k dobrému růstu. Skleníková rajčata mají vysokou potřebu živin a je třeba je od začátku června každý týden hnojit. Do půli června vyséváme pozdní květák, který má stihnout narůst do..
  • Ovocné stromy a zelené hnojení Sázení zeleného hnojení pod ovocné stromy Zelené hnojení můžeme praktikovat i pod ovocnými stromy. Zejména se v takovém prostředí uplatní peluška (hrách rolní), vikev, hořčice bílá, pohanka, svazenka, jetel plazivý – bílý, jílek mnohokvětý – italský, jílek jednoletý. Rostliny zaryjeme do půdy až na jaře, přes zimu totiž jejich porost ochraňuje..
  • Pozdní sklizeň ovoce a brzké mrazy Zmrzlé ovoce na stromech Jestliže mráz přijde dříve, než máme sklizeň ovoce dokončenou, máme určitou šanci i takové ovoce spotřebovat. Budeme ale úspěšní jen tehdy, jestliže teplota neklesla pod minus 7 °C a mráz zasáhl ovoce jen jednou. I tak musí toto ovoce jít ke spotřebě přednostně. Listy kapradí Proti..
  • Pěstujeme cuketu a patison Cuketa je v poslední době hodně oblíbená zelenina. Mladé nedozrálé plody se sklízejí postupně, jakmile dorostou do délky 10 až 25 cm. Předpěstované sazenice cukety vysazujeme do sponu 1×1 metr. Obdobně pěstujeme i patisony. Cukety i patisony pravidelně zaléváme. Podobné články: Skleníky na zahradě Kam postavit skleník? Pěstování skleníkových okurek Pěstování..