Jak umístit zeleninu ve skleníku?



Nejčastěji se ve skleníku pěstuje paprika, okurky, rajčata, brzy na jaře listový salát. Bohužel každá zelenina má jiné nároky na podmínky.

Např. rajčata potřebují suchý vzduch a nižší teploty, na rozdíl od paprik, které snesou vlhko a velké teplo. Z tohoto důvodu je potřeba ve skleníku pěstovat jen druhy zeleniny se stejnými nároky. Pokud chcete zkusit pěstovat vše v jednom skleníku, je možné nasadit rajčata blízko dveřím a často větrat. Rajčata pěstovaná ve skleníku, trpí plísni bramborovou podstatně méně, než venkovní rajčata. Je to způsobené tím, že nedochází vlivem deště k moknutí listů a rozšiřování spór plísně.

Jak umístit zeleninu ve skleníku?

Jak umístit zeleninu ve skleníku?

Opylování rostlin ve skleníku

Ve skleníku pěstujeme většinou samosprašné rostliny, které nasadí plody i bez opylení včelami.

Jak zvýšit úrodu ve skleníku?

Ve skleníku můžeme využít výšky a pěstovat např. tyčková rajčata nebo hadové okurky. Poskytnutím vhodné opory dojde k natažení rostliny do výšky a tím i k větší násadě plodů.

Co pěstovat ve skleníku brzy na jaře

Při vhodných klimatických podmínkách můžeme již od února vysévat semínka ředkviček, salátů, raného květáku nebo kedlubny. Také můžeme pěstovat kopr a cibuli.

Co pěstovat ve skleníku na podzim

Pro podzimní pěstování můžeme koncem léta vysévat ve skleníku listové saláty, špenát, mangold, rukolu nebo kadeřavou kapustu. Tuto zeleninu můžeme postupně sklízet až do prosince.






  • Zázrak jménem kompost Jak vytvořit kompost Zahrada přísun živin potřebuje. Kompost nebo kompostér musí mít volné dno, aby kompost od spodu mohli osídlit prospěšní živočichové, zejména žížaly, které napomáhají rozkladným procesům. Častou chybou je, že lidé při sekání trávníku vysypou všechnu posekanou trávu do kompostu najednou. Nedochází pak k procesu kompostování, ale spíše silážování,..
  • Slovníček substrátů aneb co je co? Bentonit Bentonit – šedá jílovitá hmota, v níž převládá jílový materiál montmorillonit, který má velkou schopnost na svém povrchu poutat hodně živin a vody. Bylo zjištěno, že už 200 g bentonitu na 1 m2 výrazně zlepšuje vlastnosti písčitých půd. Přidává se také do substrátů a je vhodný také k podestýlce koček. Guáno..
  • Praktické rady pro uskladnění ovoce a zeleniny Jak skladovat ovoce a zeleninu Ovoce a zeleninu nikdy neskladujeme ve stejném prostoru. Mohlo by dojít k tomu, že některé druhy nežádoucím způsobem ovlivní chuť a vůni druhů jiných. Jestliže jsme uložili společně např. jablka a brambory, může se zvýšit klíčivost brambor. Brzy opadané ovoce Ovoce, které příliš brzy opadá..
  • Jak založit pařeniště Nejrychlejším způsobem, jak vytvořit pařeniště je vyhloubit jámu, kterou překryjeme rámem potaženým fólií. V jámě se lépe zadržuje teplo. Fólie je zatížená rámem, takže ji neodvane vítr. Další možností je vytvořit záhřevný podklad pařeniště ze směsi kravského nebo koňského hnoje, promíchaného asi se třetinou suchého listí. Vyhloubíme jámu cca 50 cm..