Jak umístit zeleninu ve skleníku?



Nejčastěji se ve skleníku pěstuje paprika, okurky, rajčata, brzy na jaře listový salát. Bohužel každá zelenina má jiné nároky na podmínky.

Např. rajčata potřebují suchý vzduch a nižší teploty, na rozdíl od paprik, které snesou vlhko a velké teplo. Z tohoto důvodu je potřeba ve skleníku pěstovat jen druhy zeleniny se stejnými nároky. Pokud chcete zkusit pěstovat vše v jednom skleníku, je možné nasadit rajčata blízko dveřím a často větrat. Rajčata pěstovaná ve skleníku, trpí plísni bramborovou podstatně méně, než venkovní rajčata. Je to způsobené tím, že nedochází vlivem deště k moknutí listů a rozšiřování spór plísně.

Jak umístit zeleninu ve skleníku?

Jak umístit zeleninu ve skleníku?

Opylování rostlin ve skleníku

Ve skleníku pěstujeme většinou samosprašné rostliny, které nasadí plody i bez opylení včelami.

Jak zvýšit úrodu ve skleníku?

Ve skleníku můžeme využít výšky a pěstovat např. tyčková rajčata nebo hadové okurky. Poskytnutím vhodné opory dojde k natažení rostliny do výšky a tím i k větší násadě plodů.

Co pěstovat ve skleníku brzy na jaře

Při vhodných klimatických podmínkách můžeme již od února vysévat semínka ředkviček, salátů, raného květáku nebo kedlubny. Také můžeme pěstovat kopr a cibuli.

Co pěstovat ve skleníku na podzim

Pro podzimní pěstování můžeme koncem léta vysévat ve skleníku listové saláty, špenát, mangold, rukolu nebo kadeřavou kapustu. Tuto zeleninu můžeme postupně sklízet až do prosince.





  • Jak správně plánovat umístění plodin na záhonech Správné plánování umístění plodin na záhonech je klíčovým krokem k dosažení úspěšné a produktivní zahrádky. Každá rostlina má své specifické potřeby vzhledem k slunečnímu svitu, prostoru, vodě a sousedství s jinými plodinami. Rotace plodin Rotace plodin je důležitou strategií, která zabraňuje vyčerpání půdy a snižuje riziko výskytu škůdců a nemocí...
  • Jak přilákat do zahrady ještěrky Ještěrky jsou velmi užitečné a v zahradě je uvítá každý správný zahradník. Pokud je chcete přilákat, můžete vyzkoušet následující tipy. Jaké prostředí ještěrky vyhledávají Vytvořte pro ještěrky vhodné prostředí. Pro svůj život vyhledávají suchá a slunečná místa. Vytvořte jim ve své zahradě zákoutí s kamennými nebo dřevěnými hromadami, skalnatými oblastmi a..
  • Jak zlepšit kvalitu půdy Každý zahrádkář se snaží mít co nejkvalitnější úrodu. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout. Jedním z nich je systematické zlepšování kvality půdy, kterou má na své zahradě k dispozici. Takovou možností je zelení hnojivo. Jakou máme půdu Základem úspěchu je bezesporu znalost jakosti půdy na pozemku. K tomu nám dopomůže její rozbor, který..
  • Kvalita půdy Zahradní rostliny mají různé nároky na kvalitu půdy. Všeobecně platí, že se jim daří lépe, čím je půda úrodnější. Jednou z důležitých složek půdní úrodnosti je obsah rostlinných živin v ní. Pokud je půda chudá, je nutné pro docílení dobrých pěstitelských výsledků více hnojit, nejlépe ekologickými hnojivy. Které živiny v půdě jsou důležité..