Jak uchovat úrodu?



Jak úrodu nejlépe uschovat, uskladnit a zhodnotit?

Zde je několik osvědčených tipů na odvlhčení sklepa nebo naopak udělání správného vlhkého klima v příliš suchém sklepu. Správná vlhkost skladovací místnosti nám umožní dlouhé uskladnění zeleniny a ovoce.

Odvlhčení sklepa

Máme-li k dispozici skladovací prostory příliš vlhké a potřebujeme-li je vysušit, můžeme v nich umístit jednu nebo několik plochých misek naplněných solí. Sůl totiž odnímá svému okolí vlhkost, a proto může náš problém alespoň zmírnit. Vlhkou sůl pravidelně vyměňujeme a nahrazujeme suchou.

Uskladnění zeleniny na zimu

Uskladnění zeleniny na zimu

Příliš suchý sklep

Jestliže bydlíme v moderních, dobře izolovaných stavbách či v panelových domech, kde i naše komory či kóje jsou dobře zateplené, pomohou nám proti nežádoucímu teplu a suchu obyčejné cihly. Ty rozložíme na podlaze skladovací místnosti a pak už jen dbáme na to, abychom je pravidelně udržovali vlhké.





  • Jak využít úrodu třešní Sklizeň úrody třešní Sklizeň je vyvrcholením našeho celoročního úsilí v péči o třešně. Pokud jsme zvolili nízké formy stromů, bude většina plodů dosažitelná ze země, případně menšího žebříku, i v pozdějším věku. Třešně češeme oběma rukama se stopkami tak, abychom nepoškodili plodonoše a nepřipravili se tak o úrodu v příštích letech. Větší množství,..
  • Pěstování rybízu v zahrádkách Keře rybízu přinášejí bohaté a pravidelné sklizně drobného ovoce již záhy po výsadbě. Rybíz je velmi zdraví, obsahuje mnoho látek důležitých pro správný vývoj lidského organismu. Velkou předností rybízu jsou také jeho minimální nároky na polohu z hlediska klimatických podmínek. Nesmíme se však domnívat, že i v ostatních požadavcích je méně náročný,..
  • Ořechy – choroby a škůdci, sklizeň a uskladnění Choroby a škůdci ořechů Bakteriální a houbovou skvrnitostí listů trpí ořešák za vlhkého a teplého počasí. Pro lísku je vážným škůdcem nosatec lískový, jehož larvy vyžírají oříšky. Sklizeň a uskladnění ořechů Vlašské ořechy dozrávají v září, kdy zelený obal plodů puká a ořechy samovolně vypadávají na zem. Ručně je sbíráme a sušíme,..
  • Pěstování slivoní – plody Zralé plody slivoní mají ojíněnou slupku. Patří k nim švestky, pološvestky, slívy, mirabelky a renklódy. Některé druhy slivoní je možné pěstovat i ve vyšší nadmořské výšce a nahrazují tak jiné peckové ovoce, např. meruňky a broskve. Plody slivoní Plody jednotlivých druhů slivoní se liší tvarem velikostí, barvou, chutí a také možností..